| ciprians a întrebat:

Salut, sau buna la toti, o mica intrebare am si eu, am prietena si traim impreuna de 2 ani, sincer ma nemultumeste relatia sexsuala, de ce? sincer daca face dragoste o data sau de 2 ori pe saptamana ii este indeajuns, eu as dori cam la fiecare 2 zile daca s-ar putea, nu zic ca inteleg, oboseala, stres, menstruatia si altele, dar de fiecare data este ceva, credeti-ma, nu are pe nimeni sau sa fie cu alt cineva, acum va intreb intrebarea, am eu o problema sexsuala, sau are ea? pentru ca nu are un apetit mai ridicat sau eu sunt problema?, va multumesc si sper ca am fost pe inteles. pa pa

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu aveti nici unul probleme, doar ca ritmurile voastre difera. E normal. Daca va iubiti cu adevarat, va veti regla ritmurile, tu mai lasi, ea mai ofera, pana veti fi amandoi satisfacuti. Dar asta inseamna sa discutati serios, calm si fara sa presupuneti ca unul din voi e vinovat sau anormal.

14 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Ai tu un apetit mai ridicat. vino cu pikanterii in pat, dezmierdati va in asternuturi, poate e stresata, poate e putin bolnava,, jos'' si nu vrea sa ti zica, discutati, nu va feriti! sper ca asta nu e un motiv de despartire nu?happy

| MajorAsshole a răspuns:

Ciprians! Eu sunt cu o fata de 2 ani si nu am mai facut sex DELOC de un an jumate! Si nu, nu am 13 ani, am 21. Eu in momentul de fata as fii multumit, dar daca vrei mai mult, fa ce au zis fetele aici si mai ales, fa-i cate un mic cadou din cand in cand, chiar daca nu e ziua ei, chiar daca nu e aniversarea voastra, craciun, paste, etc. o sa te aprecieze mult mai mult, cred... Eu am incercat toate astea si nu a mers, DAR prietena mea cred ca are o grava problema spre deosebire de cazul tau

| elyssa20 a răspuns:

Poate ea nu are un apetit sexual ca al tau.trebuie sa o intelegi. discuta cu ea problema si totul se va rezolva, ai sa vezi.bafta.

| mihaa a răspuns:

La mine este invers, eu am chef si nu are el, singura explicatie este k sunt persoane care le place sa faca sexx si sunt persoane la care nu le place sa faca sexx foarte dess, am mai vorbit si k alte femeii, prietene si crede-ma asta e singura explicatie,

| pisoias29 a răspuns:

Hmm...ar trebui sa fii multumit pentru ca a avea o viata sexuala activa inseamna a intretine un contact sexual de 2 sau mai multe ori pe saptamana ...esti norocos... daca vrei mai mult, ofera mai mult! asteapt-o la tine cu o cina romantica, o baie cu multa spuma, un pat cu petale de trandafiri, niste lumanari si singur dupa va iesi cu scantei...provoac-o...

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Conteaza foarte mult si imaginatia de care dipuneti amandoi... sper ca intelegi la ce ma refer big grin ...vezi tu dupa doi anii totul incepe sa para o rutina de care parca te plictisesti, asta poate fi in cazul ei! iar daca se ajunge la a se considera "o rutina" ceva "deja plictisitor" nu este bine pentru relatia voastra pe plan sexual cat si pe plan afectiv...pentru ca pana la urma toti avem "pofte sexuale" nu? iar cand unul dintre parteneri nu mai este asa de satisfacut de relatia sexuala care o are cu partenerul sau de viata atunci se poate ajunge la "inselat" sau chiar despartire. nu ai tu probleme, doar ca sa "instalat" acea "rutina
" asa cum ti-am spus mai inainte. eu iti sugerez sa incerci sa o uimesti cu ceva care poate aduce si o partida de "dragoste furtunoasa"... iar noua femeilor ne plac surprizele nu-i asa?winking big grin...incearca sa ajungi intr-o seara inaintea ei acasa si pregateste o cina romantica (asa cum poti), presara pe pat petale de trandafiri...fi inventiv!winking cu siguranta urmarile vor fi pe masura! happyincearca de fiecare data sa-i atragi atentia cu ceva, rasfata-o cu ceva ce-i place, dovedeste-i ca nu reprezinta pentru tine doar o "masina de facut sex"...conteaza foarte mult asta. si inca ceva: "pozitiile" isi joaca si ele rolul! fi cat mai inventiv si mai tandru cu ea.
nu e greu, daca intr-adevar o iubesti si nu-ti doresti ca acesti doi ani sa se lase dusi de vant poti face ft multe pentru ea si in special pentru relatia voastra! si vei descoperi ca si tie iti plac aceste mici jocuri... fantezi.
dar sa poti sa o intelegi si atunci cand este obosita, bolnava...etc...sunt si acesta este un factor important intr-o relatie "puterea de intelegere".

eu iti doresc mult succes! la cat mai mult s*** laughing big grin

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@bro ritmull aaaa? big grin laughing

Răspuns utilizator avertizat
| antonelk a răspuns:

Vezi poate o stresezi ca ii dai impresia ca numa de aia stai cu eawinking

| alexutzah16 a răspuns:

Nu esti tu putin egoist? Vorbeste cu ea si schimbati ceva, astfel incat sa te multumeasca si pe tine si sa ii respecti si ei decizia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cu ritmul lui. Si mai intervine si dispozitia de moment, n-ai ce-i face, nu poti fi egoist, trebuie sa tii cont si de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Problema este de natură comunicativă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu vreau in fistecare zi. da nu se potriveste.crede si tu.noi avem libidou mare. la ele e mai mititel.plus grijile zilnice, servici, mancare, spalat, curatenie.si seara .hop...hata,hata.cred ca asta e problema.la mine de 20 de ani. da ne-am descurcat si fara sa sarim parleazul.

| gina_1103 a răspuns:

Eu zic sa o intelegi...nu toate fetele isi dores sex in fiecare seara... o sa isi revina... daca te iubeste...si o sa avansati...mult succes!