| Raresuraresu a întrebat:

Se apropie ziua fostei mele iubite.Ne-am despartit cu 6 luni in urma,Era o relatie la distanta! Ne-am iubit foarte mult. Stau si ma gandesc si nu stiu cum sa fac sa reiau legatura cu ea, inca o iubesc foarte mult.

Pe de o parte ma gandesc sa iau legatura acum imediat cu ea, sa-i dau un mesaj cu la multi ani de ziua ei.Ideea e ca eu in perioada aceasta sunt foarte ocupat cu sesiunea, sunt la facultate si lucrez. Termin serviciul la ora 6 seara plus ca dupa aceea trebuie sa ma apuc sa invat pentru examene.

O alta varianta ar fi sa termin sesiunea si dupa aceea sa incerc sa intru in vorba cu ea.as avea si mai mult timp la dispozitie fata de perioada aceasta in care sunt in sesiune.

Ea nu a mai dat nici un semn de cand ne-am despartit,credeti-ma ca o iubesc foarte mult.

O intrebarea ar fi daca ar fi mai ok sa vorbesc cu ea dupa ce termin cu sesiunea,sa fiu mai linistit,sa avem mai mult timp la dispozitie cu riscul sa nu-i dau mesaj de ziua ei,bine nu stiu daca e neaparat un risc.

Pe de alta parte ma gandesc daca,chiar s-ar merita sa mai incerc sa ne impacam avand in vedere distanta,insa ea nu s-a plans niciodata de distanta chiar asta m-a uimit si am ramas surprins,ea nu mi-a spus asta niciodata.

Am un mare complex prin faptul ca nu am masina si nu o pot vedea cand vreau eu, mai ales ca in ultima perioada m-am si angajat si nu prea am cam tot timpul liber din lume, bineinteles pe cealalta parte sunt bucuros ca mi-am gasit sa lucrez.

Voi cum vedeti situatia.Multumesc celor care imi vor raspunde!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Multa vorbaraie...Este normal sa o feliciti de ziua ei, dupa care tot la fel de normal este sa-ti faci, daca esti capabil, o relatie "loco".

| 7639781254 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu ea dupa sesiune. Iti doresc multa bafta!

| Lorena7712 a răspuns:

Este bine ca dupa despartire sa ramaneti prieteni. Eu zic ca un mesaj cu "La multi ani " nu ia tot timpul din lume. Sigur se v-a bucura cand il v-a citi tinand cont ca nu ati mai vorbit.

| caterinasmile a răspuns:

Am o relatie la distanta si stiu cat poate fi de greu dar daca exista iubire se poate!
Situatia e destul de grea avand in vedere ca nu ati vorbit de mult dar poate ca ziua ei ar fi momentul potrivit sa o cauti. Poate si ea vrea sa dea de tine si nu are curaj asa ca eu cred ca ar trebui sa risti ca sa zic asa si sa vezi daca te mai vrea. Poate daca o vei cauta de ziua ei va vedea ca iti pasa si daca va impacati si va iubiti ea va intelege ca timpul tau e ocupat mereu. Dar sa fim seriosi...atunci cand iei o pauza de la invatat poti sa o suni, sa'i dai mesaj sau altele. O sa termini si cu examenele si o sa ai si mai mult timp liber. Poti sa-ti iei concediu si sa mergi la ea cateva zile.
Daca zici ca esti la facultate ( probabil si ea e marisoara) atunci daca aveti planuri serioase se pot indeplini probabil nu acum dar in ceva timp da. Te poti muta tu la ea sau invers.
Depinde foarte mult de ce v'ati despartit! Trebuie sa te gandesti ca poate ea are pe altcineva sau ca nu ar mai vrea sa reia relatia dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa incerci daca o vrei si o iubesti!
Deci eu cred ca ar trebui sa'i trimiti mesaj de ziua ei si sa vezi incetul cu incetul cum stau lucrurile cu ea.
Succes si sper sa treci examenele! :*

| kbxftw a răspuns:

E gata relatia,si-a dat seama ca relatiile la distanta sunt niste prostii,tu inca nu ti-ai dat seama. Ea desteapta, tu ramai in continuare cum esti.

| Anirock a răspuns:

Asteapta pana la ziua ei. Ii urezi `la multi ani` si dupa incerci sa conversezi mai mult cu ea.