| aDe_9969 a întrebat:

Am avut un prieten timp de 9 luni...ne-am despartit de vreo luna...acum nu stiu ce sa fac inca il iubesc si as vrea sa ne impacam dar cand ma gandesc ca in ultima saptamana mia vorbit cam urat si din cauza asta m-am despartit de el... voi ce ziceti sa vorbesc cu el sau sa incerc sa il uit in continuare?

10 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Gadeste-te bine daca mai are rost. Daca il poti ierta pentru felul cum a vorbit cu tine. Cum a fost relatia... Daca crezi ca mai poate fi la fel (in cazul in care a fost minunata)... Daca ti-a placut relatia poate ar trebui sa mai incerci... Daca nu a fost ce ti-ai dorit si doar te-ai "obisnuit" cu ea (relatia), poate ar fi mai bine sa cauti ceva mai bun, mai pe placul tau. Tu stii cel mai bine.

| Antrax a răspuns:

Incearca sa vb cu el

| cioko19 a răspuns:

Pai asta depinde de tine.depinde de CE VREI TU sa faciwinking
9 luni? hai ca e bine, daca zici ca inca il iubesti.nu stiu.
in locul tau m-as gandii prima data bine.
si poate as incerca sa vorbesc cu el big hug
dar daca e un badaran... n-are rosthappy

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Daca din cauza acelei vorbe urate va-ti despartit inseamna ca e un pic serios, poate ti-a vorbit urat ca sa se desparta de tine sau chiar nu stiu, e normal sa-l mai iubesti putin dupa 9 luni petrecute cu el... daca el te ignora nu cred ca mai are nici un rost, nu merita iti vei gasi altul cu care vei sta poate si mai mult.Succeshappy

| diavolitza a răspuns:

Waaaaa. ti-a vb urat X-(, sfatul meu ar fi sa astepti sa vezi daca te cauta, si cat de frumos iti cere scuze, eventual incearca sa-l faci gelos, daca nu mere cautati altul big grin, iar daca ai stat cu el 9 luni poate se poate salva ceva. mult succes sa ne anunti ce se mai intampla

| Jupiter a răspuns:

Depinde cat de urat ti-a vorbit.

| MMady a răspuns:

Daca nu te respecta... parerea mea e ca ar trebui sa-l uiti.

| Criss_2263 a răspuns:

Asta depinde de tine dar daca ti-a vorbit urat fara sa aiba un motiv bun nu cred ca te meritabig grinsad inceraca sa vb cu el si afla de ce ti-a vorbit asa si atunci sa te gandesti bine ce vrei sa faci

| cosmin_3603 a răspuns:

Sincer... dupa parerea mea ar trebui sa va impacati...chiar daca a vorbit putin cam urat [si nu, nu incerc sa il apar pentru ca sunt baiat], dar o prietenie de 9 luni totusi e ceva...si daca il iubesti ar trebui sa mai treci si cu vederea putin [cate mi-a trecut mie cu vederea prietena, dar ii cer scuze si incer sa indrept totul]...ok.asta a parerea mea.acum tu faci cum crezi. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitam ca nu merita... e un om cu care nu se merita sa stai de vb...