| SebasWrzzer a întrebat:

Salut,spuneti va rog in ce sens sa faca baietul primul pas la o fata?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deschizand gurita, salutand-o, vorbindu-i frumos, invitand-o la plimbare sau la o cafea, prajitura... samd
Asta este "primul pas" sau mai bine zis, primii pasi, pe care il asteapta orice fata, ca sa vada ca este placuta de baiat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inspre in fata dar musai cu piciorul drept. Ca sa aduca noroc. big grin

| Mosotti a răspuns:

E f simplu, baiatul face primul pas, cand simte deja ca fata il place, ca va simti priviri, atentie, si atunci face primul pas sa o invite la o plimbare, la un film, la un suc, si ea abia va astepta sa vina.

Daca nu simte nimic din partea ei, de multe ori face primul pas inutil pentru ca asa cum un baiat nu remarca o fata care nu ii place, si ea simte asta, asa e si invers.
E de ajuns sa te vada 5 minute si deja vei simti ca te place, asa cum si tu te uiti la una fara sa vrei.
De aia multi baieti au multe refuzuri, ce se dau la cine nu ii remarca care e egal cu nu ii plac.
Dar si ea poate face pasu, depinde care e primul. Ptr ca ambii abia asteapta.

Răspuns utilizator avertizat
| Lorennn a răspuns:

Sa abordeze el primul prin o simpla conversatie. Generatia lui peste...sunteti baieti doar in certificat nu si in realitate.

| Bubbleuh a răspuns:

Cu muianul inainte fecior, cu muianul inainte!