| Annnonim12 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si imi place foarte mult de o fata din liceu, insa problema este ca imi e rusine sa ii spun. Imi puteti da niste sfaturi prin care i-as putea spune subtil ca imi place de ea? Adica niste fapte sau ceva. chiar nu stiu ce sa fac. Dau funda celei mai bune idei!

4 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Dacă-i spui, există posibilitatea să zică ori nu, ori da. Dacă nu-i spui, e numai NU și atât. Dacă asta te face să te simți mai bine, nu-i spune însă nu e indicat niciodată. Eu de fiecare dată când am plăcut pe cineva, am spus. chiar dacă n-a fost reciproc mereu. Curaj!

| Emilian65 a răspuns:

Cumpara un trandafir, da-i-l si spune-i ca o iubesti mult.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa ii propui sa ieșiți undeva, si la final sa o conduci acasă tinand-o de mana, si sa o întrebi daca nu se supăra ca faci asta. Daca te lăsa înseamnă ca nu ii ești indiferent, iar daca refuza ai sărit peste o suferință de a fi respins atunci când îți exprimi sentimentele fata de ea. Succes si hai ca poți, curaj!

| TheNigga a răspuns:

Si fetele si baietii iti vor spune acelasi lucru. LASA TIMIDITATEA. Si eu am fost ca tine si acum am devenit ditamai nesimtitul.
Du-te cu tupeu. Si in cel mai rau caz (daca te refuza in fata) NU renunta, te ti de ea pana iti da macar o sansa laughing.
Friendzone? HA? NU exista asa ceva, exista doar fatalai care nu sunt in stare sa faca fata unor obstacole.
Stiu cum e sa fi timid, insa lasa nodul in gat, nu te mai gandi la adrenalina care iti vine cand vrei sa ii spui ce vrei de la ea, nu te mai comporta ca un las pentru ca nu vei ajunge nicaieri.
Daca nu te-am motivat gandeste-te:
Cu timiditatea nu rezolvi nimic.
Cu tupeul deschizi mai multe "porti" si ai mult mai multe sanse.
Daca chiar o vrei, foloseste cea mai eficienta optiune: TUPEUL.