| Anncaa_9701 a întrebat:

:X
deci...incep prin a va spune.ca am 17 ani.si imi place foarte mult de un baiat de la mine din liceu.sad. nu stiu. daca si el ma place.nu are prietena.ne intelegem perfect.insa el ma considera amica.lui.si eu as vrea ceva mai mult de atat. vreau si eu sfaturi, ce pot sa fac?sad. imi e rusine sa ii spun ca imi place de el... multumesc big hug funda:* pentru cele mai bune raspunsuri :*

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Pai ar trebui sa nu iti mai fie rusine ca nu vei castiga nimic cu rusinea in viata, dar sa lasam asta acum. Pai ar trebui sa te apropii mai mult de el, sa va ziceti totul unul altuia, pentru inceput probleme, ii zici ce probleme ai tu si sa ii ceri un sfat chiar daca tu stii ce trebuie sa faci cu acea problema. Poti sa il ajuti si tu cu diferite chestii, sa te duci cu el prin oras, daca face cumparaturi pentru casa de duci si tu ce el si discuti subiecte de genul cum vede el o relatie, de cine ii place si tot asa... Si daca ii vine curajul putin ii zici ca il iubesti privindul il ochii zanbind putin, dar sa te uiti cateva secunde bune ca sa creada ca sentimentele tale sunt sincere!

1 răspuns:
| pinkflower a răspuns:

Salut! Trebuie sa incerci sa te aproprii de el, de exemplu intr-o zi sa il suni si sa il intrebi "nu vi cu mine in parc " sau in alta zi sa mergi cu el la suc, si tot asa. Iar cand prinzi momentul protrivit sa il saruti. sper ca te-am ajutat. bafta!