| 113213423 a întrebat:

Salut sunt clasa a 5 A Mai precis am 11 ani asa. Deci eu am fost prima data la o scoala. Acolo am facut gradinita. Dupa aceea, din clasa I pana in clasa a IV -a am fost la o scoala din satul vecin. Cand eram clasa a III-A am aflat ca o fata de la scoala in care am fost la Gradinita ma placea. Si toata lumea ma sacaia cu asta. La inceput mie nu mi-a placut de ea deoarece imi placea de o fata de la scoala in care ma mutasem. Ea (fata de care imi placea ) avea o prietena. Eu i-am spus prietenei ei, sa o intrebe daca ma placea. Ea i-a zis ca nu. Eu m-am simtit putin jenat si nu prea mai imi placea de ea. Fata care ziceau copii ca ma placea (ea are 11 ani la fel ca mine ) se spune ca sta cu un prieten de al meu care are 13 ani. Oare sa fie adevarat. Mie a inceput sa imi placa rau de tot de ea. Oare ei ii mai place de mine? Voi ce ziceti? Pe cine sa aleg pe cea care o placeam sau pe cea care m-a placut? Pt. cea care m-a placut acum simt ceva deosebit. Oare ea mai simte ce a simtit odata voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Salut. Stii doar cum se zice, nefericitului i se ia darul. Deci gandeste-te bine inainte sa faci un lucru. Acuma s-ar putea sa nu ii mai placa de tine, ca doar nu o sa te placa o viata. Iubirea e pe moment, iar dupa casatorie e mai mult o prietenie decat o iubire.

| Asiryx a răspuns:

Sfat: Cand te sacaie cineva ca te place o fata.ia-o ca un privilegiu.te sacaie? ia-o ca o lauda ca pe tine te place o fata si ei isi pierd timpu sacaind baieti ca sunt fete care ii plac (uite si tu cat de stupid a sunat ). Frate lumea e a ta.Ce iti pasa de ala de 13? Crezi ca fata nu te mai place? SI CE?! Du-te la fata spune-i direct ca o placi si vezi cum raspunde :daca zice da felicitari relatie cat mai lunga, daca zice nu felicitari happy ai infruntat un inamic mare : femeia laughing). Decat sa stai pe ganduri nu mai bine intrebi tu?

PS: Nu mai intreba pe prietena prietenei pisicii mele.Du-te direct la ea lasa prietenele ca alea poate sunt geloase si vor sa bage strambe

| 113213423 explică:

Poi ea de cand a aflat ca stiu ca m-a placut. Ea nici nu prea vrea sa dea ochii cu mine. Probabil ii este rusine ca stiu ca m-a placut. Nu am mai vorbit cu ea demult. Iar fata pe care am placut-o, vorbesc mereu cu ea, ne intelegem bine, glumim. Dar eu nu o mai plac! Simt ceva foarte deosebit pentru. cealalta. Luni va fi iar o noua zi de scoala. Nu prea voi putea suporta cu nu pot macar sa vorbesc cu ea. Ce sa fac? Alexutzix toata lumea zice despre fata care ma placea ca sta cu un alt baiat! O fi adevarat? Oare ma mai place? Ea se uita tot timpul la mine asa sa zicem pe furis. Dar ea nu stie ca eu imi dau seama ca se uita la mine. O iubesc enorm ce sa fac?

| 113213423 explică:

Vescan4 nu nu cred! Apropo nu v-am zis! Fata care m-a placut a cazut in clasa A 5 a B! Iar eu am cazut in clasa a 5 a A cu fata pe care am placut-o...

| 113213423 explică:

Up! Haideti cu raspunsurile va rog

| vescan4ever a răspuns:

E cam devreme sa i o relatie, nu crezi?

| alexutzix a răspuns:

Ba nu stiu *** intreab-o, incercarea moarte n-are (aleia care te placea)