| Ervinq a întrebat:

Sunt clasa a 9-a și îmi place de o fata, bine de fapt de doua. Faza e că eu sunt mai timid și habar nu am cum să mă bag in seama cu ele. Acum câteva luni mi-am luat mare refuz și de atunci mă blochez de fiecare data când vorbesc cu o data. Ele sunt cele mai bune prietene și habar nu am ce sa fac. Bine, știu că una din ele mă place, azi a venit în clasa la noi ș (nu suntem în aceeași clasă) și cand ieșeam pe ușă era si ea în spatele meu și am auzit o zicând așa mai încet (Doamne
i-așa frumos băiatul asta ) și știu că nu făcea mișto.
Credeți că a vrut sa îmi de-a un semn sau ceva. Și știu că era pentru mine, adică nu avem băieți așa frumosi in clasa (și asta nu o zic eu )
Mie îmi place un pic mai mult de cealaltă ( cu ea nu mă cunosc deloc). Daca o sa fiu cu ea nu vreau sa sufere cealaltă. Dar dacă o să fie invers nu vreau să îmi pară rău după.

Ce m-ați sfătui să fac?

2 răspunsuri:
| cristian200313 a răspuns:

Eu zic sa o lasi pe fata care pe care o placi, si sa iti vezi de fata aia care chiar te place, eu zic sa te cunosti cu ea daca tot ai spus ca nu te cunosti cu ea. Si daca te refuza, fii barbat si mergi mai departe, eu mi-am luat 5 refuzuri si nu are nimic, nu trebuie sa fii timid, mare curaj sa ai. Dupa cum a spus Viorel703, daca stai asa si nu faci nimic, regreti mai tarziu.

| Viorel703 a răspuns:

S-ar putea ca și fetei de care îți place ție sa ii placa de altcineva asa ca de ce nu sa fi cu fata care te place. Chiar dacă nu poate nimic pentru ea acum, dar dacă ea chiar e îndrăgostită de tine, te va face și pe tine sa uiți de cea de-a doua și să te îndrăgostești de ea. Părerea mea e să te bagi pe prima, adică pe cea căreia ii place de tine. Și nu mai fi timid, ai curaj! Chiar dacă te refuza o fată, accepta și treci mai departe. Vei fi mai împăcat decât sa stai asa și sa nu faci nimic, pentru ca vei regreta mai târziu