| Mark_Resteu_2000 a întrebat:

Sunt doar in clasa a 8-a și am o colega de care mie îmi place și nu știu dacă ei ii place sau nu dar in ultimele 3 zile am reușit oarecum sa ne apropiem extrem de mult și un ultima zi știu ca am fost in parc cu mai mulți colegi și m-am îmbrățișat de vreo 3 ori cu ea și a fost o îmbrățișare chiar profunda care ei chiar ia plăcut si mie... făcea la un moment dat Glume mai indirecte ca și cum ar fi cu mine și ca ar fi indrogostita de mine și ca nu ar știi cum sa fie cum mine.totul a mers foarte bine pana când in aceeași zi vorbeam prin mesaje și la un moment dat mi-a spus ca eu sa nu cred ca îmi place de ea...deși ea continua sa se comporte cu mine ca un fel de crush al ei și credeți-ma ca nu e friendzone..nu ma considera doar prieten ei îndrăznește de foarte multe ori sa ma atingă si sa ma ia de mâna.nu stiu ce sa fac in acest moment pentru ca am fost foarte fericit când am văzut ca totul merge bine și poate fi potențiala relație și ea vine și îmi spune ca nu ii place și atunci m-am simțit destul de prost, însă eu vreau sân fiu cu ea și sa înțeleagă ca mie îmi place de ea.

3 răspunsuri:
| Bernardus a răspuns:

Invit-o sa iesiti undeva, si spune-i ca o placi.

| Mandreiv a răspuns:

Spune-i toate astea si vezi ce zice, in cel mai rau caz o sa zica ca nu si o sa poti sa iti cauti pe altcineva oentru ca daca o sa continui asa tot tu ai de pierdut.

| Marian9978 a răspuns:

Din ce ai povestit tu eu am înțeles ca fata te place, spune-i si tu ca o placi si tine o de mână, ea cum are curajul sa o facă si tu nu? Fi mai curajos! Noroc