| pUpSiQQQQ a întrebat:

Salut, sunt intr-o situatie complicata am nevoie de sfaturile voastre.Deci ma intilnesc cu baiatul meu deja de 3 ani si citeva luni, am ajuns intr-o situatie cind singura nu stiu ce vreau, parca vreau sa fiu cu el, dar vreau sa fiu singura chiar uneori ma gindesc sa plec undeva departe unde sa fiu singura si sa ma gindesc la toate petrecute si sa decid ceva.Totul s-a inceput cind zilele acestea fusesem la cea mai buna prietena la zi de nastere si fusesem impreuna cu prietenul meu, acolo s-a certat cu o prietena de-a mea(colega de clasa)a facut-o de nimic in fata tuturor, ea incepuse a plinge si eu am incercat cumva sa o calmez, am incercat sa-i explic lui ca nu a procedat normal si sa-si ceara scuze, dar el tot drept se tinea si inca imi spuse ca daca mai vorbesti cu ea noi ne despartim, eu acestea n-am acceptat si ieri seara am dorit sa pun punct la toata relatia asta insa el a inceput sa-si ceara scuze, ca el se va schimba si l-am iertat, insa tot ceva nu-mi ajunge, undeva cu vreo luna in urma am intretinut pentru prima data relatii sexuale cu el si cu toate ca este primul baiat tot ceva nu-mi ajunge parca nu este el persoana potrivita poate e si din motiv ca atita timp ne intalnim si deja a devenit ca o deprindere, deja m-am saturat.Va rogg ajutati-ma nu vreau pur si simplu sa fac o greseala si pe urma sa regret, poate doar e o perioada in relatie si se poate cumva de trecut peste asta sau deja nu se poate nimic de facut de pus pur si simplu punct si sa incep o noua pagina a vietii mele fara el...Va rogg eu nu mai pot nu stiu ce sa fac stau noptile si pling nu stiu poate cineva a trecut prin asa situatii eu singura nu stiu cei cu mine...Mersi

Răspuns Câştigător
| Cryss95_5314 a răspuns:

Cerei o pauza de o saptamana, doua, trei, cat e nevoie happy! daca vrei sa fi cu el o sa vezi ca iti va fi dor sa vorbiti! spune-i ca nu stii ce vrei ca esti confuza daca nu vrea nici cum o pauza cel mai bine ar fi sa va despartiti! pana la urma toata lumea trece prin-o situatie asemanatoare happy dar ce trebuie sa faci e sa nu te consumi! iesi afara plimbate cu o prietena,merget la suc, la cumparaturi, intr-un parc sa va jucati cu copii mici, o sa vezi o sa treaca! :*

6 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Mda...cam complicat dar sunt sigura ca daca pui aucm punct vei regreta pentru ca orce ai spune uh il iubeste.chiar daca a devenit o deprindere.Ar trebui sa sttai de vorba cu el sa vezi el ce parere are poate o vreme sa stati despartiti. oricum comunicarea e cheia succesului...

| Byankaa66 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin si sa vezi ce se intampla pentru ca poate pana la urma asa cum ai zis si tu, ai doar o perioada mai putin placuta. Daca inca il mai iubesti asa cum il iubeai odata si daca te desparti de el iti va fi foarte greu pentru ca 3 ani de zile nu se uita atat de repede.

| maftei a răspuns:

Nu stiu din cate am citit eu cred ca momentan tu treci prin o perioada delicata a relatie tale.Acum depinde de tine ce vrei sa faci dar indicat ar fi sa vb cu el si sa luati o pauza daca tot te simti asa si apoi poate ati revii.Tu stii ce vrei si de la aceasta relatie. daca vrei sa mergi anainte sau vrei sa pui punct, dar sfatul meu este sa ei o pauza si sa te gandesti la tot ce tine de relatia ta

| Troll a răspuns:

.

Si te duci mai departe.

Esti tanara, nu trebuie sa iti bati capu cu oameni de genul care stiu sa isi ceara scuze doar cand se simt stramtorati.

Pentru asa oameni chiar nu se merita.

Daca tu zici ca simti ca he iz not the one... CE MAI ASTEPTI?

Tregi pe alta pajina din viata ta happy

| robertocristian a răspuns:

Eu zic ca sa ii mai dai o sansa ca singura nu-i bine si doar nu ai vrea sa se sinucida ca astea de la T.V ca nu stii ce ganduri ii vin de suparare. Sa ai grija cu ce faci

| justme_4720 a răspuns:

Vorbeste cu el si incercati sa luati o pauza sa zicem o saptamana sau doua, timp in care sa-ti asezi gandurile si sa-ti dai dai seama ce simti cu adevarat.