| Cristian18_5427 a întrebat:

Salut.Sunt nou aici si vreau sa ma ajutati cu o. mica problema.
Cum sa procedez cu o fata?
Eu am 18 ani, nu sunt chiar timid, dar nu prea am experienta cu fetele. Oricum nici nu pot spune ca sunt cel mai tupeist baiat. Ea are 17 ani, are un prieten pe care nu il iubeste.Il lasa oricand(dupa cum spunea mai demult.acum nu stiu daca s-au mai schimbat lucrurile)
Imi dau seama ca ea ma simpatizeaza, si eu pe ea, dar nu vrea sa faca primul pas.Cred ca e normal avand in vedere ca eu sunt baiatul nu ea.
Suntem prieteni, dar nu foarte foarte apropiati.Partea proasta e ca nu prea ne intalnim din cauza programului. Putem comunica doar prin telefon.
Ea e la scoala de la 1 pana seara, eu sunt pana la ora 14:00.Amandoi suntem din aceeasi localitate. Aproape de un oras la 5 km.Deci e putin cam greu cu iesitul prin parc sau un suc, pentru ca e foarte frig acumhee hee

Ce as putea sa-i spun prin sms.sau sa o sun, ce sa o intreb? Stiu ca e ciudata intrebarea asta. dar daca o sun o sun cu un motiv.doar nu o intreb ce face, apoi se opreste discutia?!
Cand sunt fata in fata vorbim mai multe, prin telefon am o problema sa comunic.

Ce i-as putea spune prin sms sa o "pregatesc" pentru urmatorul meu pas?
De exempu ce i-as putea spune in seara asta intr-un mesaj?

Nu am o intrebare fixa; doar sa va dati cu parerea, un sfat sau mai multe.
Chiar daca am 18 ani am avut o singura relatie de maxim o luna.
multumesc

Răspuns Câştigător
| Bodo_4070 a răspuns:

Salut Cristy! Sunt Bogdan! Am 16 ani si pot sa spun ca sunt aproape cam 75-80% perfect in relatiile cu fetele! Ca sa incepi sa faci primul pas trebuie sa ii zici(mai ales ca tu vorbesti mult cu ea prin mesaje)sau sa ii arati ca o apreciezi!
Trebuie sa ii spui ca de la o vreme ai cam inceput sa iti placa felul ei de a fi si ca ai inceput putin cate putin sa o apropii cat mai mult de inima ta! si este pe cale de a intra in inima ta! si de aici poti sa ii spui! daca si ea iti rasp pozitiv poti sa ii spui ca ti-ar placea foarte mult sa ai o relatie cu ea! si multe altele...as putea sa iti zic mult mai multe dar... e mai frumos cand cuvintele ies din inima ta! O sa vezi ca daca repecti cat de cat sfaturile date o sa fie bine! Multa bafta

7 răspunsuri:
| Lovely a răspuns:

Din punctul meu de vedere in sms-ul din seara asta i-ai putea scrie " Nu te-am mai vazut de mult, imi este dor de tine ". este destul de indraznet dar ziceai ca vrei sa treci la "pasul urmator" nu?

Maine o poti suna sa o intrebi :
- Ce face?
- ce mai e nou in viata ei?
- cu mai merge relatia ei?( incearca sa gasesti aces gen de intrebari capcana sa vezi ce zice)
- cum mai merge cu scoala
- daca vrea sa va vedeti
- povesteste amintiri
- ce ai facut in ziua precedenta
etc.

Si zici ca ai programul incarcat, dar in weekend? ce zici?smug
Invit-o si tu undeva, incearca sa o "tragi de limba" sa afli daca ar fi dispusa sa il lase pe iubitul ei pentru tine.

De aici va fi simplu. acorda-i mai multa atentie gen.: sms uri de "neata" si "noapte buna", aluzii, etc.

Succesbig hug

| BlueHusky a răspuns:

Cred ca cel mai bine ii ceri un id-de mess acolo ai destul timp sa vorbesti cu ea, la telefon cred ca ai avea o mica problema dupa cum spui tu iar ca sfat lasa fata sa termine ce a inceput (asta nu inseamna ca nu poti sa o "ajuti" sa termine).

| Analya a răspuns:

Pai de exemplu i-ai putea spune asa: Ce faci? Ma gandesc la tine...As vrea sa iti aud vocea...Se poate? big grin.si daca zice ca se poate, o suni si vorbiti despre orice.

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Pai ati putea sa iesiti in timpul liber, sau stii km e, ca sa obtii ce vrei trebuie sa faci sacrificii, amandoi trebuie sa faceti sacrificii si daca v iubiti sigur va veti intalni pentru ca nu o sa puteti sta pre mult timp departe.SUCCES happy

| hsr a răspuns:

Sal.Pai vorbeste cu ea.normal.O suni si o intrbi"buna cf?"si daca te intreaba care e motivul pentru care ai sunat'o ii poti spune. ca ai sunat'opentruavedea ce mai face/sa'i auzi vocea.Incearca sa vbesticat sepoarte de normal.Intreab'o cum a fost ziua ei. Spune-i o gluma[dar nu aiurea. poate gasesti vreo legatura cu vreo intamplare petrecuta in acea zi.]Puteti vorbidespre... ce va palce, sa va contraziceti putin intr'un mod...hai sa zic "dulce" adica nu sa va certati. Poti sa o alinti[dar ai grija sa nu exagerezi. observa prima data daca ii place].big grinsucces. poarta-te natural fi tu insuti. o sa aprecieze.

| pwpik a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti zici ce simti, si cu siguranta ea iti va intelege timiditatea.foarte important dupa ce iti marturisesti sentimentele sarut-o(un sarut senzual dar scurt) sunt fata, deci cu siguranta va fi ok daca faci cum team sfatuit euwinking

| toteu_2152 a răspuns:

Buna, problema ta nu e ceva greu de rezolvat cu toate ca e cam greu sa va intalniti. Problema de a te exprima prin telefon se poate rezolva. Cand ii trimiti un sms poti incepe cu: buna cf, cum o mai duci, cu prietenul tau cum iti mai merge, incearca sa vezi care e situatia intre ei la momentul actual, cand vb prin mesaje incearca va vb ca si cum ar fi fata in fata e destul sa incepi si dupa vezi ca iti vin ideile singure. In seara asta de exemplu poti incepe o convorbire de ceva ce stii ca ei ii place sau ceva ce a facut ea in cursul zilei sau chiar tu. e destul sa ii dai un sms si sa o intrebi cf si totu va continua fara sa iti dai seama, nu te gandi prea mult la ce sa scrii.
Oseara placuta wave