| lilicabriner a întrebat:

Salut, sunt noua pe aici si am o intrebare:de curind am avut un chist ovarian din cauza careia am pierdut sarcina...acum insa dupa multe tratamente chistul a disparut. Oare pot fi insarcinata daca am avut o relatie neprotejata acum citeva zile si astazi nu ma simt prea bine, sinii ma dor chiar am si niste dureri ca in apropierea ciclului?

Răspuns Câştigător
| love156471 a răspuns:

Chistul din cate stiu eu poate sa revina daca nu te tratezi. dar daca a disparut ai putea sa ramai din nou insarcinata doar ca trebuie sa ai grija tot timpul ce mananci si sa iti continui tratamentul. mult succes si ai grija de tine

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele de sarcina nu pot aparea la cateva zile de la contact. Daca nu au trecut macar 15 zile de la contact pana la primul simptom, nu are absolut nici o legatura cu sarcina.

| catthshshshs a răspuns:

Durerile de sani pot fi din cauza apropierii ciclului sau a unei posibile sarcini. Fa un test de sarcina ca sa fii sigurawinking

| Corina a răspuns:

Poti fi insarcinata, daca ai aceste simptome, dar pentru ca sa te convingi, fa-ti un test de sarcina.

| Linda a răspuns:

Depinde. Pot durea sanii daca esti in apropierea unui nou ciclu sau daca esti insarcinata intr-adevar.

| lilicabriner explică:

Mersi mult la toti pentru raspunsuri, chistul l-am vindecat definitiv si sper sa nu reapara