| cristiizz12 a întrebat:

Bună TPU, deci ideea e în felul următor eu cu iubita avem o relație de 3 ani de zile de când aveam eu 14 și ea tot 14 ani părinții iei nu sunt de acord deloc cu mine încă de atunci de la începutul relației noastre și tot se baga între noi sa ne strice relația, sunt amenințat de tatăl iei de mama iei mereu și fiecare data țin sa menționez faptul ca nu le-am greșit cu nimic, și nici lor nici iubitei mele cu absolut nimic, în prezent avem amândoi varsta de 17 ani suntem împreună încă de atunci acum nu mai suntem așa de mici încât sa facă rău dar ce sa vezi nu sunt nici în prezent deloc nu sunt de acord cu mine și tot intervin între noi voi ce ați face în locul meu? Singurul motiv pentru care nu ma accepta e pentru ca eu în trecut am jucat jocuri de noroc. dar totuși m-am lăsat de ele și nu am mai jucat așa ceva și am fost chiar super liniștit în rest nu știu ce au cu mine spun ca o sa trăiască fata lor cu mine ca sunt un golan ca sunt un aparatist și multe altele, țin sa menționez faptul ca nu am înșelat-o nici măcar o data timp de 3 ani zile e prima mea dragoste nu mi-am bătut joc cu absolut nimic de ea dar pur și simplu iei sunt foarte răi acum aștept și părerile voastre sfaturile voastre, și ce ați face voi în situația mea mulțumesc frumos o zi frumoasă la toată lumea!

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sunteti mici amandoi, din ce scrii aveti o relatie sanatoasa dar problema e ca incepeti sa dati de situatii de oameni mari, in sensul ca singura sansa de iesire e sa va mutati impreuna, desigur inca sunteti minori mai aveti de asteptat pana puteti munci in caz ca luati aceasta varianta in considerare, dar gandeste-te si la prietena ta daca e gata sa se puna impotriva parintilor ei pentru tine, tot ce va ramane de facut e sa luptati in continuare daca asta va doriti, pana in momentul cand veti fii independeti financiar si va puteti baza doar pe voi, mentalitatea parintilor ei nu ai cum sa o schimbi mai ales daca si-au facut aceasta imagine despre tine, trebuie sa rezistati, acesta e momentul cand lupti cu adevarat.

| mihai69 a răspuns:

În primul rând, aș pune mâna serios pe carte.

| sincert a răspuns (pentru mihai69):

Ai 69 in nume sezi jos

bucurii

| Ilovedinero a răspuns:

In situatia ta as astepta pana la 18 ani.Atunci o pui sa aleaga daca sta dupa fundu parintilor sau isi ia inima in dinti