| Lecaalex123 a întrebat:

Salut, timp de 4 zile la rand am făcut sex neprotejat cu o prietena, nu mi-am dat drumul in ea, dar la al doilea numar, doar îmi stergeam penisul doar cu un servetel, nu mă spălăm.
Trebuia să-i vina menstruația pe 23 adică azi, dar îi întârzie.
Ea spune că e probabil sa fi răcit jos, că a spălat covoare.
Care sunt șansele să fie vorba despre o sarcina?
Cum îmi pot da seama de asta?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raceala nu intarzie menstruatia, dar sexul neprotejat da, fiindca produce sarcini.
Stersul penisului cu servetelu la fost inutil, odata ce era deja sperma pe teava, de la partida anterioara de sex, care s-a scurs involuntar in vagin, in primele secunde cand a fost reintrodus.
Singura conditie sa ramana gravida in acest caz, este ca sexul sa fii avut loc in perioada ei fertila, ca au fost destul partide neprotejate si cu multa sperma in ele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Test de sarcină.

| mihai69 a răspuns:

Dacă alea patru zile au căzut cumva în perioada ei fertilă, e un risc chiar foarte mare de sarcină. Degeaba te-ai șters pe puță dacă nu ai curățat și „țeava", pe interior. Rămâne acolo destulă spermă cât să faci 100 de copii.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost in cele 4 zile si fata era in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida de la sperma existenta pe teava de la actul sexual anterior.

| CIaudiu a răspuns:

Scumpe prezervativele, asa-i?

Răspuns utilizator avertizat
| Teo29 a răspuns:

Mai bine folositi prezervativul pe viitor.