| BoOoMbOnik a întrebat:

A facut cineva un avort anul acesta in Bucuresti? Daca da, puteti sa imi spuneti cam cat va costat? Si m-ar interesa daca ati fost ok dupa sau daca v-ati simtit rau, daca a-ti avut vreo problema medicala? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Imi pare rau pentru situatia ta, sarcina nedorita poate fi prevenita usor prin folosirea prezervativului sau folosirea anticonceptionalelor, dar preferabil prezervativul pentru ca previne si transmiterea blolilor venerice. Acuma e cam tarziu pentru asta dar e bine sa inveti din greseli, sa stii ca o intrerupere de sarcina e ceva ce trebuie evitat, dar decat sa faci un copil si sa il parasesti sau sa stii ca o sa aiba viata grea, intreruperea de sarcina ramane cea mai filabila solutie, costul si efectele neplacute variaza in functie de evolutia sarcinii, asa ca e bine sa mergi cat mai rapid. Sa mergi la o clinica sau spital sa nu faci greseala de a incerca anumite metode in casa, sau sa apelezi la o persoana nespecializata in domeniu. Si acuma sa ajungem la costuri, pretul variaza intre 450 si 650 ron Daca mergi la o clinica privata, daca mergi la un spital de stat atuncea pretul e undeva intre 200 - 400 in functie de evolutia sarcinii.

1 răspuns:
| AndyCriss a răspuns:

Fato nu am idee cat costa, dar iti urez succes, dupa un avort stai la pat cu dureri groaznice aproximativ 2-3 zile.