| Hitek a întrebat:

Acum 2 zile mi-am bagat windows 7. Windows-ul merge bine dar nu imi merg jocurile gen cs, fable 3, mw2.

Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 Ghz
Memorie RAM: 2GB
System type: 32-bit
Placa video:NVIDIA GeForce 7050 / NVIDIA nForce 610i 512mb

Credeti ca ar mai trebui sa adaug RAM sau sa schimb windows-ul sa-mi mearga jocurile?

2 răspunsuri:
| EA5100 a răspuns:

Ai calculatorul cam slabut. Eu iti recomand sa iti faci un upgrade major la rami, placa video, procesoru.

| DjD3liric a răspuns:

Hay iti spun eu windows 7 e bun dar daca vr sa ai jocuri si sa iti mearga
incearaca xp windows 7 are niste probleme e mai bun xp pentru jocuri am avut si am renuntat la 7 asa ca e mai bun xp