| Hitek a întrebat:

Ce windows imi recomandati?

Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 Ghz

Memorie RAM: 2GB

System type: 32-bit

Placa video:NVIDIA GeForce 7050 / NVIDIA nForce 610i 512mb

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Windows XP SP3, PC-ul este slabut si nu cred ca ar merge la fel de bine pe Win7 x86.

@TheCIC10 Glumesti, nu? Windows(asta incluzand toate versiunile) domina 83% din piata, iar restul de Linux(in jur de 7%), MAC(8%) si de alte OS-uri care au parti mici.

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Windows XP SP3 sau 7 x86.

| florin1979 a răspuns:

E placa video cam slabuta, merge si win 7 dar ti-as recomanda un xp sp3. dar, repet, merge si win 7 pe 32 de biti fara nicio problema. daca doresti win 7 si il vrei si in limba romana, alege win 7 ultimate pe 32 biti!

| RazzyFUnik a răspuns:

Windows 7 ultimate x 86

| Lex169 a răspuns:

Iti recomand windows 7. Dar daca nu esti sigura ia-ti un XP.

| Daneiulian a răspuns:

Eu zic ca windows 8 e mai bun!

| TheCIC10 a răspuns:

Linux este mult mai folosit decat windows ti-l recomand