| AnDr3y0o a întrebat:

Acum 3-4 luni am intrebat o fata daca vrea sa fie cu mine prin alta fata... Ea m-a refuzat. Eu am intrebat-o din nou peste 1-2 saptamani, dar tot nu a zis. Si de atunci nu o mai bag in seama, nu mai vorbesc cu ea, nu mai dau nici ochii cu ea. Dar ea se uita la mine si pe mess ma intreaba de ce esti suparat pe mine, etc.
Eu tot o iubesc si nu stiu ce sa fac ca ma scoate din minti cand o vad... zic lucruri pe care nu le gandesc inainte, ma dau mare(asa imi vine sa fac) asa mi-a zis si diriga ca ma dau mare ca astea(cand sunt in preajma ei)
Nu stiu ce sa fac... am nevoie de ea sa fie langa mine...
Da-timi niste sfaturi va rog.
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Scarpinici a răspuns:

Trebuie sa te aduni. Exact acelasi lucru am patit si eu. Totul s-a schimbat insa in momentul in care mi-am dat seama ca pana la urma este doar o fata. Ideea este in felul urmator: tu trebuie sa iti gasesti o ocupatie gen un sport gen o activitate care chiar sa-ti placa si sa te ajute. Trebuie sa te controlezi foarte mult. Stiu ce inseamna sa iubesti, stiu ce inseamna sa suferi. Este foarte greu insa mai grav este daca nu incerci. M-am bazat foarte mult pe prieteni in sensul in care ei au fost mereu alaturi de minie si m-au sfatuit foarte mult in acea situatie. Iti recomand sa faci la fel si va fi bine. Si tine minte, daca fata chiar tine la tine incearca sa pari tu insuti si va veni singura iar daca nu inseamna ca esti liber sa cauti fericirea in alta parte. In momentul in care esti in labe dupa ea deja ii pari neinteresant, o "prada usoara". Daca tu chiar iti doresti sa fi cu ea iti recomand sa faci cateva lucruri romantice care sa o surprinda placut iar daca nu apreciaza inseamna ca problema e la ea si ca nu e persoana potrivita pentru tine. Iti urez succes! Funda?

3 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

Daca ti la ea, nu renunta asa usor. Laso pe dirigata daca ca nu te mariti cu ea. Fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine, nu o mai evita pe acea fata. incearca sa ii areti, sa ii demonstrezi ac ti la ea!

| AnDr3y0o explică:

Am uitat sa mentionez, acum mai nou e cu unu... sad

| mady_5873 a răspuns:

Exista doua posibilitati: ori vrea mai mult de la tine, ori chiar nu e interesata. Si ca solutii: daca este interesata de tine, si tu o ignori sau ma rog, nu ii mai arati ca tii la ea, ar trebui sa se apropie de tine, sau sa se mai bage in seama. Asa fac fetelewinking. Daca nu o mai bagi in seama si ea nu reactioneaza, problema e la ea. Keep calm. Fii tu insuti big grin.