| anonimm200 a întrebat:

Salut TPU,acum o lună am fost operat de fimoză,prin circumcizie,am fire care se topesc, am câteva întrebări,
1:în cât timp pot avea un contact sexual?
2:cât timp durează până se topesc firele?
3:când se vindeca de tot?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

După orice operație, dacă nu este complexă, se recomandă repaus 30 de zile, apoi o perioadă de recupera de 30 de zile, în care treptat se reia activitatea de dinainte de operație.
Zona fiind sensibilă, așteptați 30 de zile, apoi reluați activitatea treptat.

| AMBlack a răspuns:

Pe domeniul asta trebuie sa discuti cu doctorul, nu la toate persoanele este la fel.