| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva dupa cat timp de la operatia de fimoza (executata prin circumcizie) pot avea contact sexual? Eu am inteles ca dupa circa o luna de zile dar nu sunt 100% sigur.Dau funda pentru cine ma lamureste happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula dupa trecerea a circa 3-4 saptamani de la operatia de circumcizie, orice rana care a fost corect cauterizata se vindeca si cicatrizeaza complet/definitiv. Insa uneori pot sa existe ai exceptii si din acest motiv procesul de vindecarea poate sa fie conditionata si chiar intarziat, in cazul existentei unor eventuale particularitati specifice fiecarui organism uman in parte. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Intreaba medicul care te-a operat, el este in masura sa-ti spuna dupa cate zile, saptamani sau luni ai voie sa faci sex.