| extremerkid a întrebat:

am 13 ani sunt baiat si frenul penisului este în stanga de centru, asta imi va afecta viata sexuală?
Fara intrebari ca mai crești

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este NU. Situarea/existenta frenului penian intr-o pozitie laterala fata de axa longitudinala a trunchiului penisului, NU va afecta in niciun fel calitatea actelor sexuale intretinute nici in perceptia barbatului si nici al partenerei de sex. Insa viata sexuala poate fi serios afectata si chiar perturbata in cazul in care lungimea frenului penian este mai mica decat ar fi normal caz in care penisul este afectat de boala denumita in termen medical ''frenulum breve'', adica fren scurt congenital, afectiune care este cu atat mai grava cu cat lungimea frenului este mai mica fata de cea normala. Aceasta afectiune se trateaza (rezolva) chirurgical prin frenuloplastie. Multa sanatate!
http://exv.scrieunblog.com/......me-si.html

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani nu-ti afecteaza decat directia urinei.
Mai ai rabdare cativa ani, sa-ti creasca si tie un penis si vei vedea la momentul respectiv.