| panteraneagra777 a întrebat:

Am 14 ani si 1, 54 m inaltime. Este normal sa am penisul in stare fleasca de 5cm si in stare erecta de 8cm?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea penisului tau este cam mult prea mica/scurta si probabil si subtire pentru varsta ta. Este adevarat si faptul ca organismul tau abia de acum se va dezvolta intr-un ritm mai accelerat si exista premizele ca in urmatorii 5-6 ani penisul sa ajunga la o dimensiune finala de macar 10-11 cm, care este suficienta pentru a intretine un act sexual considerat satisfacator mai ales daca va fi completat si cu un oral sau o masturbare bine efectuata. Lungimea finala a penisului este programata genetic si din acest motiv nu se poate interveni in modificarea marimii acestuia. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Este cam mic pentru varsta ta. Nu fi trist, va mai creste.

| seth2016 a răspuns:

In general marimea penisului e corelata cu inaltimea.

In rest depinde de dezvoltarea ta. Pana la 20 ani ai tot timpul sa creasca.

| Raduser a răspuns:

Prea multă labă