| Mongo a întrebat:

Am 15 ani si cateva luni si mi-am inceput viata sexuala cam acum vreo 2 luni, intrebarea e alta, e normal sa ejaculez mult? Adica daca nu fac sex vreo 2 zile, cand incep, si ejaculez, dau destul de mult afara, culmea ca ma tine si vreo 15-20 de minute actul sexual, plus de asta, o am destul de mare cand e sculata, e normal asa ceva la varsta mea? Nici 16 ani nu am inca, tocmai in februarie ii fac. Ejaculez mult, o am cam mare, pot rezista un timp indelungat, vreau sa stiu daca e normal asa ceva la varsta mea? Dau funda celui mai detaliat raspuns si coerent!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta exacta si corecta, trebuie sa stii ca pe baza cercetarilor medicale a reiesit constatarea ca indiferent de varsta, de inaltime, de greutatea corporala sau de marimea penisului ori a testiculelor, cantitatea de sperma ejaculata prima data este de 3-4 ml/cm3. Cantitate de sperma ejaculata se va reduce treptat in cazul ejacularilor succesive produse intr-un timp relativ scurt, de cateva ore. In concluzie organele tale reproducatoare NU produc o cantitate mai mare decat cea medie si ''normala'', astfel ca ejaculezi la fel ca oricare alt...mascul. big grin Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La tine, masturbare se cheama act sexual?
Da-mi voie sa ma indoiesc de absolut ce ai scris aici.

| Mongo explică (pentru Violleta2022):

Nu mai fac asta de foarte mult timp, nu am de ce sa mint. Ca nu pierd si nu castig nimic. happy Chiar mi-am inceput viata sexuala.

| Anghel_Alexandru_1997 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hahahahahahahahahahahahqa

| Andrei7Zz a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu cred ca a zis chestia asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, masturbarea si ejacularea instantanee (visele umede), nu se pot numii sex! laughing

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh a răspuns:

Este ceva normal da! Daca ai ejacula in fiecare zi ai vedea ca nu mai scoti asa mult.