| Komarov a întrebat:

Am 15 ani si tot felul de prieteni ma influenteaza sa fac sex si exista si o fata care tot trage de mine ei zic ca sunt prost si alte chestii.Nu sunt impotent sau mi-e rusine sa fac sex numai ca nu ma lasa psihicul e ceva anormal la varsta asta adica e chiar inadmisibila ideea de sex daca facem sex la varsta asta la 31 ce mai facem devenim bunici? Am prietena ma sarut in fiecare zi cu ea uneori frantuzesc dar sex absolut deloc.Pe langa viata sociala mai am si scoala care ma tin bine merci de ea.Chestia care am refuzat-o a fost mereu sexul nu am putut suporta ideea la varsta asta adica na bine o faci te simti bine dar ai remuscari simtul ala de vinovatie mai ales daca afla parintii o poti imbulina urat. Gandesc mai diferit mereu am vazut lucrurile cu alti ochi nu m-au atras niciodata partile fizice a unei fete adica sani fund si alte chestii care le apreciaza baietii nu sunt homosexual am prietena dar eu privesc mai mult partea morala decat cea fizica amandoua is la fel de importante intrebarea initiala e : E bine ce fac, sa continui cu mentalitatea asta daca da aduceti argumente orice raspuns e binevenit fara jigniri dau funda

Răspuns Câştigător
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Esti pe stilul feeling si chestii mentale.Nu-i rau.
Tipul asta de persoane cu astfel de caractere vor ajunge departe in viata.
In plus cu toate ca ai 15 ani dai dovada de maturitate nu de prostie cum cred prietenii tai.

Da, din afara privind lucrurile ai parea prostut.Dar asta numai de catre niste minti inguste.

Apropo, te-ar prinde bine un doctor de succes happy
Simt asa un altruism in tine.
Bafta!

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E foarte bine ce faci,ma uimeste modul matur in care vezi lucrurile,sincer!
Prietenii tai nu reusesc sa gaseasca alte interese in viata si trec pe langa ea,in timp ce tu intelegi sa traiesti fiecare zi a varstei pe care o ai,asa cum se cuvine!
Felicitari tie,parintilor care au stiut sa te creasca in felul asta si fii mandru de tine, baietii ca tine sunt rari!
Momentul exact in care se va intampla orice de natura sexuala, il hotaraste fiecare singur-singurel, neinfluentat de nimeni, fara sa se lase manipulat sau obligat de nimic.
Este o tema extrem de intima si nu are dreptul sa se amestece altcineva.
Ti-ai inceput viata cu dreptul si iti doresc sa o continui asa.
Felicitari!

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari, ca nu te lasi dus de nas de toti "asazisii" prieteni!

| sofisis a răspuns:

Oamenii cel mai mult urasc ceea ce le e superior sau diferit.
Faptul ca nu faci parte din turma ii scoate pe prietenii tai din minti. Sa fii sigur ca nu te imping spre asta dintr-o dragoste iesita din comun pentru tine.
In viata TREBUIE sa ai taria de caracter sa le dai clasa oamenilor. Mai ales cand incearca sa te puna jos.
Gandesti foarte normal pentru varsta ta. Ei sunt cei care sunt pe langa. Nu tu.
Sexul se face cu cap, la varste la care intelegi toate consecintele lui. Pentru ca are, desi pustimea din ziua de azi se incapataneaza sa nu creada si au impresia ca noi cei care spunem ca nu e ok sa facis ex cand esti copil suntem niste minti inguste.Dar fiecare trebuie sa se dea cu capul de pragul de sus ca sa fie atent pe unde merge.
Tu nu trebuie sa te schimbi absolut deloc. Vezi-ti de scoala, de prietena si de viata.

| Alcyon a răspuns:

Nu tu ai o problema, ci prietenii tai, ca te indeamna sa faci sex la varsta asta. Fa ceea ce stii tu ca-i bine, nu te lua dupa turma, cum fac altii. Aia or sa se umple de toate bolile pamantului, de n-or sa stie cum sa mai scape de ele. Nu mai spun ca unii isi lasa prietenele gravide si pe urma sunt buni de plata, pana la adanci batraneti. Ce-ti trebuie tie chestii de-astea?!

| HueyFreeman a răspuns:

"remuscari simtul ala de vinovatie mai ales daca afla parintii o poti imbulina urat." Daca astea sunt intr-adevar problemele tale cele mai mari, atunci ramai asa.

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Fram iti zic sincer cand trage fata de tine sa pentru sex fi sigur ca nu e de bine, ai grija ca nu sti cum te îmbată si o lași gravida. Oricum la 15 ani nu prea simți plăcerea mai așteaptă si tu pana la 18 si dupa dai bătaie.

Răspuns utilizator avertizat
| Somebodyღ a răspuns:

Pastreaza-ti mentalitatea, e minunat cum gandesti, mai ales la 15 ani. E o varsta total nepotrivita pentru asa ceva, important este sa nu te lasi influentat de presiunea celor din jur, ei vor, cum am citit si intr-un raspuns precedent, sa te atraga in grupul lor comun si banal, nimic mai mult. Gandeste-te ca este un pas important in viata ta, si oare merita sa se consume acum? peste 5 ani s-ar putea sa regreti si urmele acestui regret sa te insoteasca toata viata. Rabdarea uneori e cea mai buna rezolvare happy

| extremeA07 a răspuns:

E foarte bine frate, felicitari. Gandeste'te ca daca nu o sa te casatoresti cu ea viitoarea sotie are ce sa iti reproseze (o sa vezi tu). In plus, relatiile la 15 ani nu prea tin si nimeni nu ar merita un astfel de cadou decat persoana cu care o sa iti imparti toata viata. Se vor schimba multe in rele daca o sa faci sex, pe bune. Eu zis sa nu te lasi atras de cei de langa tine, ei vor doar sa te faca sa nu mai fii special, ci sa fii unul obisnuit ca si ei. Bravo si tine-o tot asa.

| Qphantom a răspuns:

Cum naiba sa faci sex la 15 ani?=]]
Poate ca prietena ta e cam nerabdatoare, da' trebuie s-o faci sa inteleaga ca nu e normal sa faci asa ceva la varsta de 15 ani.Ramai la mentalitatea ta! Nu asculta de prietenii tai.Gandeste-te cate certuri si probleme ar cauza asta.Nu numai ca e posibil ca sa nu mai fiti in preuna, dar se pot intampla lucruri mai rele!
Si NU, nu esti prost pentru ca nu o faci.
Asta inseamna ca prieteni tai au facut-o(cei de varsta ta)? O.O

| Flow579774 a răspuns:

O sa ajungi intr-un final si la sex, baiete. Asta pentru ca exista cauza si efect. Cauza atunci cand te rusinezi pentru putin timp, iar apoi urmeaza efectul, atunci cand nimic numai conteaza.
Lasand la o parte gluma, eu zic ca ar trebui sa faci exact cum te simti tu mai bine. Nu ai de ce sa te schimbi doar pentru ca asa vrea Viorica, Liviu si anturajul tau. Tu esti tu si te construiesti pe propriile tale convingeri, motive, idei si mai multe lucruri despre fizica si metafizica. Afla raspunsul la ce esti si cine esti si incearca sa fi acel om pe care rar ii gasesti pe stradawinking Sper ca te-am ajutat si eu cum am putut