| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si ma masturbez de la varsta de 12 ani. Uneori se intampla sa ma masturbez de 2-4 ori pe zi, alteori nu ma masturbam o saptamana. Care sunt efectele negative ale acestui lucru? Pot aparea. Daca nu ma mai masturbez pot " reveni la normal", pot preveni astfel aparitia unor probleme de sanatate nedorite? Va rog ajutati-ma cu un raspuns benefic

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In viitor cand vrei sa faci sex cu partenera nu vei simti placere deloc asa ca data viitoare cand mai ai chef sa te masturbezi te gandesti ca nu e bine si te abtii, macar odata pe luna e suficient.

| unknow a răspuns:

straight face o sa te duci P8uLii de suflet! asta o sa se intample daca o sa continui! Spune STOP! si asa sa fie! fa-ti o prietena cu care sa te simti bine! Ai inteles?!

| Roo a răspuns:

Ti se micsoreaza happy

| Maramuresanul a răspuns (pentru Roo):

laughing nu-i adevaratlaughing

| Roo a răspuns (pentru Maramuresanul):

Era un raspuns ironic! happy

| Moler a răspuns:

Intreaba un cioclu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Efectele negative sunt de natura psihica dupa cum vezi si tu.