| Razvy1248 a întrebat:

Salut,TPU! Am 18 ani si sunt impreuna cu o fata de 1 an.Aseara ne-am certat dintr-un motiv pur si simplu tampit.Am vorbit la telefon cu cineva dupa care ea m-a intrebat cu cine am vorbit si eu i-am raspuns ca am vorbit cu un amic (tin sa mentionez ca stau cu ea in aceeasi casa).M-am dus sa imi fac un dus iar cand m-am intors ea imi cauta in telefon.Am intrebat-o de ce ar vrea sa faca asa ceva si daca ea are incredere in mine (de ceva timp imi interzicea sa ies cu prietenii, sa ii chem pe la mine la o bere s.a.). Dupa care mi-am luat telefonul si am plecat.Acum sunt la parintii mei acasa sau ma rog, ei nu sunt acasa dar eu vin des pe la ei asa ca am cheia.Dar intrebarea mea este: Ar trebui sa o iert?(Chiar o iubesc pe fata asta dar cred ca in ultima vreme ea nu are incredere in mine.Nu am dat niciodata in ea, cand mi-a spus sa fac ceva am facut si nu am inselat-o nici nu m-am uitat la alta fata.Ea pentru mine este perfecta). Care ar putea fi motivul pentru care nu mai are incredere in mine?

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

De obicei unele fete si unii baieti cand o comit tind sa devina mai agitati.Noi ne mentinem calmul mai mult.Dar o fata greseste si se duce si se culca cu altul crede ca si tu ai putea face asa ceva si devine suspicioasa.Si uite asa se dau de gol multe si actioneaza pripit.Verificarea telefonului este si cred cea mai mare violare de intimitate si cel mai mare semn de neincredere. Dupa parerea mea este ca ea a comiso grav ori incearca sa te dreseze usurel sa faci putin cate putin cam ce vrea ea.Tu decizi ce ai de facut in continuare.Ea momentan este in mianile tale dar fii atent ca si ea stie. Daca pe viitor se va purta dintr-odata mai misto si va fi mai atenta si mai tandra decat inainte sa stii ca se pricepe si ca stie ce a facut. Daca o ierti fara sa-i faci scandal, crede-ma ca ai picat in ochii ei.Trebuie sa-i arati ca oricand te poate pierde.Tot secretu e sa stii cum sa faci asta.

4 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Sunt mai multe variante. 1. Te-a inselat. Daca e adevarat, ea considera ca si tu faci sau ai face la fel. 2. Nu mai e sigura de ea. Adica nu mai e 100 % convinsa ca te-ar putea tine langa ea. 3. Asta e varianta cea mai naspa. Are caracter infect. Adica asa a fost mereu, doar ca purta o masca in ideea ca te leaga de ea. Acum, pentru ca a mai trecut timpul si locuiti impreuna, nu isi mai face griji ca ai putea sa descoperi cum e si s-o parasesti. Singurul lucru pe care il poti face e sa vorbesti cu ea si sa puneti cartile pe fata. Bafta.

| Liliana1981 a răspuns:

Pai speram sa ne spui tu de ce nu mai are incredere.....probabil ai facut ceva. Daca nu, inseamna doar ca e foarte geloasa si pffff...e nasol! Daca spui ca tii la ea explica-i ca ar fi bine sa incerce sa creada ceea ce-i spui si sa nu mai fie suspicioasa. Altfel va trebui sa dai socoteala pentru orice lucru marunt -si o sa dai de cateva ori dar dupa o sa ti se acreasca si o sa renunti. Asa ca ori incepe sa aiba incredere ori nu va mai irositi timpul unul altuia.

| MYK3 a răspuns:

Eu nu sunt personajul negativ dar: Tot timpul o sa fie suspicioasa si nu o sa aibă încredere in tine si nu te va iubi cu adevărat, scuza-ma frate stiu ca adevarul doare

| ValyMT2 a răspuns:

Ar trebui sa va impacati