| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a întrebat:

Am aproape 15 ani, sunt in clasa a9-a si nu am avut nici un prieten.Nu am avut nici primul sarut sad ..adica sunt cam suparata pentru ca celelalte fete au avut prieten..Sunt pe cale de a fi impreuna cu un baiat.ce sa fac? cum e primul sarut? Oare sa disper ca nu am avut primul sarut? Va rog, niste sfaturi.dau fuunda

18 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

Nu... stai linistita, am si eu o groaza de colege in situatia asta, si sunt un picut mai mare ca tine.
Nu ar trebui sa te agiti, lasa totul sa curga de la sine. Cand mie mi s-a intamplat asta, eram asa de disperata ca o sa gresesc ceva la sarutul ala incat nici nu mi-am mai dat seama cand l-am primit.
"Lasa-te purtata de val". Nu e o rusine ca nu ai avut prieten la varsta asta, fii mai increzatoare!
Bafta multa!

| Eeu a răspuns:

Nu este ceva anormal sa nu ai prieten la aceasta varsta sau sa nu fi avut. Ni se pare doar ca e asa, pentru ca deja toate fetele au un prieten la aceasta varsta, doar pentru a e la moda. Eu zic sa ii accepti propunerea de a fi impreuna doar daca si tu simti ceva pentru el, altfel nu il chinui degeaba. Cat despre primul sarut, va fi ceva involuntar, crede-ma. Nici nu vei stii cand a trecut...Nu trebuie sa te panichezi, totul vine de la sine.

| cristiiiiiii a răspuns:

Nu vad rost acestei disperari...dar daca te mananca si nu te mai poti abtine sari pe una si aia elaughing

| Schrotter54321 a răspuns:

Nu trebuie sa ti faci griji pentru primul sarut! nu te grabi! lasa ca el sa incerce sa se apropie de tine! vei vedea ca nu e mare lucru insa asigurate ca el este cel caruia vrei sa i daruiesti primul sarut.
In legatura cu faptul ca celelalte fete au avut primul prieten...nu e o mare problema ca tu nu ai avut! este in avantajul tau pentru ca esti mai matura in gandire.

| Gaviota a răspuns:

Doamne asa eram eu cand eram de varsta ta toate fetele aveau prieten numai eu nu si eu ma gandeam cum o sa fie primul sarut...si da a fost minunat desi nu stiam nici cum sa-l tin de mana.l-am mintit ca am mai avut prieten dar si-a dat seama ca nu am mai avutlaughing).ce vremuri eram asa de timida atunci..Nu-ti face griji...toate vor veni de la sine. Iubirea se simte si se invata..lasa-te purtata de val.dar ai grije sa nu te culci cu el..eu consider ca esti prea mica.acum tu decizi, scuze daca am fost prea directa..succes:*

| AnneMarie27 a răspuns:

Imi amintesc si eu.thinking acum un an eram la fel de ingrijorata de primul sarut, la fel de trista ca eu nu l-a avut.Dar nu trebuie sa fii suparata in primul rand trebuie sa iti placa de persoana aceea ca sa fii cu el si sa ai primul sarut...[stii cum se spune primul sarut nu se uita nici o data ]Totul o sa vina de la sine...La momentul potrivit.Nu trebuie sa fii trista ca nu ai avut un prieten dinpotriva; poti sa te bucuri 'vei mai avea mult timp:*. Funda daca ti'am fost de ajutor:*

| Dariusuu a răspuns:

Si ce daca nu ai avut? Ai doar 15 anii.

Nu incerca sa le faci persoanelor pe plac.

Primul sarut e mai stangaci asa, dupa totul vine de la sine.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dispera. Fa ceea ce simti si totul va decurge de la sine happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne...cum să fii supărată din cauza asta?
Primul sărut nu contează dacă e la 13 ani sau la 20..contează să fie cu cel pe care îl placi respectiv iubeşti.
Ăsta e cel mai important lucru şi dacă faci asta cu cineva pentru care ai sentimente puternice, cu siguranţă n-o să-l uiţi niciodată!
Nu dispera.Fii calmă şi lasă ca toate aceste lucruri să vină la timpul lor şi când tu îţi doreşti asta.Nu o face doar ca să fii comună, în trend cu altele!

Succes

| dgeko a răspuns:

Nu face o drama din asta, nu ai de ce si stai linistita in privinta sarutului...toate vin de la sine!

| Mlov3u4ever a răspuns:

Mai intai de toate tb sa iti placa de cineva. Sarutul va venit de la sine nu trebuie sa te ingrijorezi.happy:*Si chiar daca nu ai avut nici o relatie pana acum inseamna ca vei avea parte de o perioada lunga de fericire alaturi de prietenul tau. Fundabatting eyelashes?happy

| LanaSpectrum a răspuns:

Faci asta pentru ca vrei cu adevarat sau doar pentru a fi "in rand" cu celelalte. Gandeste-te mai bine...

| byeddy a răspuns:

Lasa totul sa decurga de al sine, ai grija la prima dragoste sa nu te raneasca prea tare, o va face pana la final, crede-ma

| fazalunga a răspuns:

Esti clasa 9. unde e disperarea?

| LittleEndian a răspuns:

Eu aveam 18 ani laughing deci se poate si mai rau de atat, crede-ma! Nu te stresa prea tare. Va veni de la sine, inveti repede big grin Poate in prima faza ti se va parea "ciudat", insa daca il placi cu adevarat, o sa fie ok.

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc explică:

Da.dar poate nu am avut prieten din cauza ca sunt grasuta..Mereu am fost complexata de acest fapt..si poate din cauza asta m-am si indepartat de baieti sad

| Vallerie a răspuns:

Hey,de ce intristezi ca nu ai mai fost cu vre un baiat sau ca nu te-ai sarutat? Baietilor le plac astfel de fete, crede-ma... Primul sarut e foarte pasional de asemenea si prima intilnire. Nu dispra, daca e posibil sa iesi cu un baiat fara sa fi avut primul sarut inseamna ca a gasit totusi ceva frumos in tine! Fii tu insati, astfel vei avea succes. Bafta, sper ca te-am ajutat!

| marioaraciocanescu a răspuns:

O sa til dau eu ne vedem maine la sex shopul din orasul tau. fi atenta sunt mai mic de statura, ( 1m si un scuipat ) am gene de castor si vad noaptea cu roşu