| aurora1234 a întrebat:

Am cunoscut un baiat nou venit la scoala, am vorbit cu el pe facebook, eu l-am bagat in seama si cand m-am intalnit cu el la scoala, l-am salutat si m-a salutat. Eu m-am cam atasat de el, vazandu-l numai in pauze si vorbind cu el numai pe afcebook, chiar daca stiu ca pare ciudat.

Este genul de baiat cam timid si nu stiu ce sa mai fac... Daca-l mai intreb ceva pe facebook sa nu ma creada disperata, sa-i spun ca-l plac?
Ce as mai putea face?
(p.s: din cate am observat eu, pare a fi interesat)
dau funda.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Nu e nimic anormal sa vb pe chat si sa te intelgi ok cu o fata sau un baiat.Marea probleam e cum o sa reactionati cand o sa dicutati fata in fata.Eo diferenta foarte mare.Eu zic ca nu e Timid ci ai este frica de un refuz din partea ta.Da-i motive sa prinda Curaj si sa iti propuna sa fi iubita lui :*.

3 răspunsuri:
| JustMeForever3 a răspuns:

Atunci ar trebui sa mergi la el si sa i spui ce simti pentru ca nu ai ce pierde si chiar daca te refuza macar sti ca ai incercat, dar daca ai spus ca si el e interesat atunci cred ca se va bucura.Eu zic sa incerci.Bafta!

| mateicoca a răspuns:

Baga-te tu in seama, saruta-l cand plecati de la ore, sigur o sa-i place si o sa se inroseasca dupa ce il saruti, asa ca mai fa-o odata si uitate in ochi lui.

| Ariana2345 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa il bagi tu in seama pe facebook daca spui ca este mai timid. nu te va considera disperata. Incearca sa gasesti un moment in timp ce vorbiti si sa-i spui ca iti place de el. Ai putea sa-i ceri si numarul de telefon. Cine stie. Poate va fi ceva acolo. Sper ca te-am ajutat! Mult suuces! Si inca un sfat fa tu primul pas daca el nu-l face! Nu ai ce pierde. Nu este chiar atat de greu! Sper ca ve-ti fi impreuna :3