| anonim_4396 a întrebat:

Hey! kiss
E la mine in scoala un tip pe care il plac (e cu 2 ani mai marebig grin).
Cand ne intalnim la scoala, doar ne salutam. Uneori, ma mai intreaba el ce mai fac. In rest, nu prea conversam.
Pe mess, l-am bagat de vreo 3 ori in seama, am vorbit, mi se parea destul de ok. Am observat ca daca eu ies de pe mess, iese si elbig grin (sau poate ca mi se pare mie...dar ma rogbig grin. Am observat chestia asta de mai multe ori). Faza e ca pe mess, intotdeauna eu l-am bagat in seama; el este cam timidhappy. Nu vreau sa par disperata, asa ca de ceva timp, nu l-am mai bagat in seama pe net.
Sincer, nu stiu ce sa fac... Uneori, imi da senzatia ca ma place. Stiti voi, zambetul si privirea aceea specifica...big grin El e timid si nu vreau sa il sperii, stresandu-l mereu pe net.
Un sfat? Baieti, cam ce credeti ca ar trebui sa fac? Puneti-va in locul acelui baiat si spuneti-mi parerea voastrabig grin Dau funda!kiss

Răspuns Câştigător
| Alexandru0007 a răspuns:

Eu fiind timid, daca bati in retragere... dispar si eu.asa ca streseza-l in continuare dar fa-o actionand intr-un sens, scoate-l la o plimbare, film.etc..nu pe mess

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este timid, este pampalau. E inca copil si nu a crescut suficient. Baietii se maturizeaza mai greu. Sunt zmei pe calculator si atunci cand ies afara, fac pipi pe ei cand se intalnesc cu o fata.

| Tudor_Chindris_1997 a răspuns (pentru neutrino):

Nu e chiar asa happy te asigur

| NuMaContrazice a răspuns (pentru neutrino):

Ce bine zici laughing...

| Azµre a răspuns (pentru neutrino):

Tipic acestei generații, copii numai ies din casă numai știu ce sunt alea jocuri ale copilăriei, și normal că le este greu când toată ziua stau și se joacă metin și vorbesc pe facebook.
Face to face sunt praf...

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Ei bine, atunci eu prefer "pampalaii" decat un baiat care e "smecher" si incurca tupeul cu nesimtirea. Timiditatea e ceva 'dragut" uneori...adica, mie mi se pare mai dragut un baiat timid, pentru ca pare mai sensibil, sincer etc.
Acum, fiecare cu parerea lui.

| darius1001 a răspuns:

Da bine zis Azure.

| NTG a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie identica, numai ca eu sunt baiatul big grin. Mie imi place foarte mult de fata respectiva, numai ca n-am de unde sa stiu daca ea ma place. Cred ca niste semne ar putea sa imi spuna ca ea ma place, dar ce semne? Deci tu incearca sa ii arati intr-un fel ca esti interesata de el, asta m-ar face pe mine sa fac primul pas.

| Tudor_Chindris_1997 a răspuns:

Pai sincer si eu sunt cam timid big grin big grin big grin happy asa a fost sa fie dar un lucru stiu cert cate-odata merita sa risti pentru ceva ca si in cazul tau ai putea sa ii arati ca esti interesata de el, si discuta mai mult cu el big grin, fa cumva si lasa-i numarul de telefon happy de exemplu "vezi ca trebuie sa ies. daca vrei mai vorbim prin msg (07********) " sau ceva de genul happy, dar ai grija sa nu pari prea "disperata" sa vorbitit neaparat atunci prin mesaje happy spune-i sa-ti dea un bip sa ii salvezi numarul sa stii cine ewinking si poate cate-odata seara trimite-i cate un mesaj gen " hey. ce mai faci, cum a fost ziua ta. etc. " sper ca te-am ajutat bft! happy