| Andreiyy a întrebat:

am dat-o in bara. Acum 2 ani fosta mea prietena era o fata de treaba si acum este la fel, de treaba frumoasa glumeata. Dar eu ca prostu m-am despartit de ea. Si acum ea are un iubit, si nu stiu ce sa fac sa imi iau dragostea inapoi. Am incercat cu flori ciocolata, si prostii. Dar ea nu e genul asta. Cuvintele sincere mi-e rusine sa ii spun ca o iubesc, dupa ce am lasat-o fara nici un motiv, poate ca atunci gandeam ca si un copil. Si nu mi-am dat seama. Va rog niste sfaturi sa o recuperez, da il pot bate pe prietenul ei dar nu este o solutie! cum as putea sa o recuperez, mereu imi apare in gandul meu sad. Nu stiu ce sa fac, va rog putin ajutor, si nu am intelegeti gresit pentru ca toti am facut greseli la randul nostru. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| EmanuelaRitisan a răspuns:

In primul rand ii un pas bun ca recunosti ca ai gresit...multi nu fac asta. vorbesc si in cazul fetelor si al baietilor...in legatura cu prietena ta spui ca au trecut 2 ani de la despartire, cel putin eu asta am inteles. poti incepe prin ai vorbi sincer si din inima pentru ca doar asa poti ajunge la inima unei perosane si sunt sigur ca si la inima fostei prietena.Acuma problema ii daca ea te mai palce si te mai iubeste din moment ce ii cu altul, si probabil ca il iubeste.Tu iti faci datoria si ii vorbesti si vezi reactia ei si raspunsul ei. dar daca ei ii este mai bine cu actualul e mai bine sa o lasi sa fie fericita.
Daca o iubesti o lasi sa fie fericita..asa e iubirea...si cat despre al bate pe prietenul ei, nu e solutia buna pentru ca ar putea afla si asa nu ai mai recupera-o niciodata..BAfta si sper sa o recastigi.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai ai ce face mai ales ca ea nu te mai vrea si are si iubit

suntserios
| suntserios a răspuns:

"poate ca atunci gandeam ca si un copil" ca acum gandesti matur tare vrei sa il bati pe ala, ti e rusine sa ii spui ce simti si crezi ca rezolvi traba cu ciocolata. matura gandire nu am ce spune.

| RAY a răspuns:

Recunoaste ca ai pierduto asta e, viata merge inainte, o fata rar se intoarce din drumul ei

| BSwwatch a răspuns:

laughing Pai ce sa-l incingi pe actualul prieten?:rolling on the floor

| chazz a răspuns:

Spune-i tot in fata! Daca tii la ea, ai sa iti infrunti teama!
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| rikkimady16 a răspuns:

Eu zic sa ii respecti ei decizia. Daca ea il iubeste pe prietenul ei, zic sa ii lasi in pace pentru ca nici tie nu ti-ar placea sa iti ia altu iubita ca a stat cu ea acum 2 ani, nu? e mai bine daca o uiti, e greu, dar pana la urma trece si o sa te indragostesti din nou si uite asa. daca fata sta cu baiatul respectiv doar asa atunci spune-i ce simti, simplu. explica-i ca ai fost un fraier pentru ca ai lasat-o si ca iti pare rau si nu stiu, fa-i o surpriza, dar asta doar daca ea nu il iubeste pe prietenul eihappy dar mai bine ar fi sa o uiti, sti cum se zice "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust" daca o sa te impaci cu ea, ea o sa stea tot cu teama ca s-ar putea sa o lasi cum ai mai facut-o, tu o sa stai cu indoiala ca ea nu are incredere in tine si nu o sa fie prea bine. Eu ti-am spus parerea mea, insa ce vei face depinde de tine happy Bafta:*

| Zeuss1smyname a răspuns:

Şi acum tot un copil eşti! Mai creşti!

| masterdani96 a răspuns:

Spune-i ca o iubesti daca ea inca te iubeste se va intoarce daca nu asta e