| Dany9274bdh a întrebat:

am făcut ieri sex cu o fata neprotejat(stiu ca am făcut o foarte mare greșeală) și azi am observat ca am penisu rosu și mici iritații, credeti ca am luat vreo boala ceva? O sa merg și la doctor dar va întreb și pe voi poate ati mai patit, pentru liniștea mea. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista absolut nicio boala cu transmitere sexuala (BTS) care sa aiba perioada de incubatie atat de scurta incat sa apara din cea de-a 2-a zi de dupa ce a fost intretinut actul sexual fara sa fi folosit prezervativul. In cazul in care partenera cu care a fost intretinut actul sexual neprotejat cuprezervativ, este dubioasa si/sau NU prezinta garantia certa si ferma ca este perfect sanatoasa d.p.d, v. al bolilor cu transmitere sexuala, in acel caz consultatie efectuata de catre un medic specializat in boli dermato-venerice este indicat de a fi facut in cel mult 5-7 zile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi contactat o boala sexuala.

| Necunoscut112 a răspuns:

Depinde ce fel de fata. Dar cel mai probabil nu este vorba despre ceva grav.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Mergi la doctor. Organismele sunt diferite. Poate cineva a patit ca tine, dar e de la altceva.