| DespairFire a întrebat:

Am mai pus intrebare odata, dar va rog ajutati-ma! Cum ma imprietenesc cu o fata pe care nu o cunosc? Fara raspunsuri de genu,, Vorbeste cu ea", nu mi se pare normal sa ma bag aiurea in vorba cu o pers care nu ma cunoaste.PLZ IDEI!

3 răspunsuri:
| Lavidaloca a răspuns:

Incearca sa afli ce locuri frecventeaza si fa-ti aparitia pe acolo.Vezi ce prieteni ar(mai inai poti sa te imprietenesti cu unii dintre prietenii ei, nu neaparat sa vorbesti direct cu ea; cu toate ca asta ar fi cea mai buna metoda)

| Linilerei a răspuns:

Primul pas spre a te împrieteni cu cineva este să pornești de la ideea de a socializa cu persoana respectivă. Nu e normal să apari brusc și să pară dubios, dar altă metodă de a te face cunoscut este să socielizezi și să te bagi în seamă. Găsește un subiect interesant care o pasionează și pur și simplu discutați ori prin intermediul internetului sau pur și simplu cu un grup de prieteni așa încât să ai o punte de legătură între tine și ea. Succes!

| Stefe a răspuns:

Pai intai incepe cu buna.eu sunt fata...atunci cand nu cunosc un baiat dar il plac astept sa ma bage in seama sa nu crezi ca te va baga ea a si incearca sa afli mai multe despre daca aveti ceva in comun este superb