| Wexx a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta, dar cu scopul de a primii mai multe pareri si raspunsuri o voi rescrie.
Sunt in clasa a 9-a la liceu.
Poate unii au fost destul de norocosi si au picat in clasa cu cativa dintre vechii colegi de generala.Ei bine la mine nu a fost deloc asa.Numai si numai necunoscuti.Imi e atat de dor de vechii colegi si pe zi ce trece imi aduc aminte de vechile intamplari petrecute cu colegii mei de generala.Atatea lucruri frumoase,atatea amintiri ce nu le pot uita desi as vrea deoarece ma macina.
Cum fac sa ma acomodez/obinuiesc cu colegii de la liceu? Cu scoala,cu profesorii,este ceva nou pentru mine si in vara cand am auzit la ce liceu sunt nu imi faceam griji, ma gandeam ca o sa ma acomodez repede si asa mai departe.Eu sunt si destul de timid si mi-e foarte greu sa ma obisnuiesc.
Va rog eu spuneti-mi cum fac sa ma acomodez, sa ma distrez as cum faceam si in generala? Funda si vot celui mai bun raspuns!

1 răspuns:
| ZyRRe a răspuns:

Te vei acomoda cu timpul. Încearcă să socializezi cu colegii în pauze şi fă impresii bune acum la început să nu te creadă lumea nebun. În rest, peace.