| anonim_4396 a întrebat:

am necaz si nu stiu cum sa trec peste el. Acum cu 10 luni in urma am venit in Italia si am cunoscut o femeie de 40 ani (eu avind 24) cu care am intretinut relatii sexuale pina in momentul dat. In tot acest timp m-am purtat foarte frumos cu ea si ea la fel cu mine dar cu o saptamana in urma i-am spus ca nu se stie cit timp vom fi impreuna si ca intro buna zi va trebui sa rupem relatia, va trebui sa caut o fata de virsta potrivita ca sa fac o familie. Si de atunci plinge intruna si se poarta ca o fetita de 15 ani, ca ma iubeste, ca nu va putea trai fara mine. Ma simt un baiat cu caracter tare dar cind o vad ca ma suna intruna si plinge mi se rupe inima. Femeia data a fost casatorita si i-am lamurit in diferite moduri ca sa ma inteleaga ca sa nu mai sufere atita dar oricum nu o pot convinge. Acum am ramas numai la concluzia ca nu ar trebui sa nu o mai sun sau sa mai raspund la sunetele ei cred ca numai asta este iesirea din situatie chiar daca stiu ca nu va fi frumos din partea mea, caci nu vrea sa ajung pina in momentul cind voi cunoaste o fata de virsta mea si va trebui sa o las in modul cela. Cum sa procedez oare ca sa ma inteleaga mai bine? Cine imi da vreo idee?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai doar doua solutii:sau dispari sa nu te mai gaseasca,pleci in alt oras,la alta munca,sau o convingi sa te lase!
Sa pleci,sunt convinsa ca nu iti convine tie,probabil ai un loc de munca,o locuinta,nu-i usor.
Sa o convingi pe ea,insa,e si mai greu!
Se va agata de tine,va plange,va implora, va ameninta, va face ORICE ca sa n-o parasesti!
Faci foarte bine ca n-o mai suni si nu-i mai raspunzi la telefon, dar povestea nu se va termina aici.Te va cauta la munca, o vei vedea aparand in fata ta peste tot si va trebui sa fii foarte ferm.
O femeie la 40 de ani si mai ales divortata,e in culmea disperarii,crede ca viata ei s-a terminat si se va agata de tine ca iarba rea!
Va trebui sa te desparti clar de ea,fara reintoarceri "pentru ultima oara",fara s-o mai vezi,fara s-o mai incurajezi cu ceva!
Daca ea nu mai judeca normal(si te asigur ca asa e),va trebui s-o faci tu,pentru amandoi!
Nu trebuie sa cedezi, nu trebuie sa te lasi induiosat, nu trebuie sa accepti lungi conversatii care pot sfarsi din nou cu sex si ajungeti iar, de unde ati plecat!
Fii ferm si hotarat.
Daca vrei sa ai o viata normala, langa o fata de varsta ta!
Gandeste-te bine ce ai de facut si sper sa reusesti!

15 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Ma gandesc ca nu se respecta in primul rand pe ea.Degeaba a ajuns la 40 de ani daca inca nu a invatat ca dragoste cu sila nu se poate.Eu zic sa nu-i mai dai atentie ca nu-i a buna cu ea.Gandeste-te ca s-ar putea maine sa o relatie cum ai zis si tu si sa te trezesti cu nebuna pe capul tau(sa ma scuzi dar ii nebuna). Trateaz-o cu mai nulta indiferenta si sa nu se mai comporte ca un copil.La o adica intreab-o ce astepta,sa ramaneti pe veci impreuna? sau sa te insori cu ea? Acum depinde de tine daca nu cumva tii la ea!
Eu zic sa ai grija, ca femeile din ziua de azi sunt nebune, mai ales daca sunt si mai mari ca varsta si se pare ea te iubeste si se va gandi ca poate nu-i usor sa mai gaseasca pe cineva la anii ei, chiar daca, poate mai are sanse si la altcineva.

| mona a răspuns:

Daca este o femeie mai incapatinata de felul ei atunci orice modalitate vei gasi sa o faci sa inteleaga atunci nu va avea niciun efect asupra ei, pur si simplu las-o si gaseste-ti una potrivita varstei tale

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai deja procedezi corect, n-o mai cauta, nu-i mai raspunde, o sa te uite

| persseuss a răspuns:

Daca e maritata e grav, gandeste-te ca poate o sa te insori si tu cu ea si stii vb aia...si diferenta de varsta e mare, stai linistit ca te tine doar pentru sexwinking nu ti mai bate capu atat

| VladGH a răspuns (pentru persseuss):

Pentru sex si ca is mai tinar clar ca ii convine dar eu nu imi vreau viitorul asa.

| persseuss a răspuns (pentru VladGH):

Normal ca nu.de asta treci cat mai repede peste indiferent de ce zice si face eawinking

| Azµre a răspuns:

Cine te-a pus să te implici în așa ceva. Asta e tu ai vrut femeie de 40 de ani acum suferă consecințele.
Recomandarea este să îți vezi de treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odata inceputa discutia cu despartirea, prea multe nu ai ce sa faci. Daca tu nu mai vrei sa o lungesti cu ea, e bine sa pui punct si atat. La 40 de ani, ea trebuia sa aiba mai multa minte. Ai grija sa nu ramana gravida! Probabil ca ea e convinsa ca altcineva de varsta ei nu-i place, maia les dupa un morcovel tanar ca al tau, dar tu pierzi timpul cu ea, din viata ta.
Cu cat termini mai repede si iti vezi de viata, cu atat mai bine, dar trebuie sa pui punct si gata, fara telefoane si altele. Nici macar la o partida din cand in cand sa nu te mai gandesti, ca ar inseamna ca iti bati joc de amandoi.
Nu a fost bine de la inceput ca ai inceput relatia asta, dar ar fi timpul sa o termini.

| chazz a răspuns:

"Cine greseste, plateste!"
nimeni nu te-a fortat sa intretii relatii sexuale cu ea.
Acum esti un adult si ar trebui sa stii singur ce ai de facut.Degeaba ai 24 ani ca nu esti matur deloc, ai stat la t*ta mamii toata ziua.
Numai bine!

| Liliana1981 a răspuns:

Las-o! Are 40 de ani, o sa treaca peste stai linistit.

| DiazAndreea a răspuns:

Buna, trebuie sa te indepartezi de ea mai mult ca sa nu suferi pentru ca tu cu siguranta iti vei dori o familie iar ea iti poate oferi asa ceva. e trecuta prin viata si stie cum sa traga de tine cum sa te faca sa fii din nou langa ea. si tu gandesti bine cand zici ca nu trebuie sa i mai raspunzi la telfon. eu zic sa o eviti cat poti tu de mult pentru binele tau si al ei. bafta, daca vrei mai multe sfaturi trimite mesaj privat

| Razvann97 a răspuns:

Ai gresit de la bun inceput cand ai fost cu ea. Are 40 de ani, trebuia de la bun inceput sa iei pe cineva de varsta ta. Tu ai gresit aici, sun-o inca o data si spune-i CLAR ca nu este de varsta ta. Daca nu intelege nici de data asta spune-i ca rupeti legatura. Daca intelege macar vorbiti ca prieteni happy. Succes!

| foxi a răspuns (pentru Razvann97):

Ce stil ai, pana acum a fost buna si la 40..acum trebuie una proaspata?

| Razvann97 a răspuns (pentru foxi):

Daca a fost buna la 40 de ani de ce nu ramai cu ea si iti cauti pe cineva de varsta ta? Ea in timp va imbatrani cat timp tu inca vei fi tanar. e cel mai bine sa fii cu cineva de varsta ta!

| Keo1985 a răspuns:

Niciodata sa nu ai relatii cu fata mai mare ca tine pentru ca te foloseste pentru sex sau alte chestii mai pe scurt pentru satisfactia ei zii clar ca nu mai ai deaface nimic cu ea si totul s-a incheiat si punct. apoi iti gasesti o fata de varsta ta si vei putea si tu sati intemeiezi o familie ca atre sati traiesti viata succes