| Ezzio a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Amicul meu David are probleme cu matematica.Acum el trebuie sa ia un 7 pentru a trece. El a luat in teza 4 si are nota 5. Ii mai trebuie un 7 ca sa treaca, dar ne trebuie o strategie buna ca sa ia 7.Profesorul este foarte exigent si le ajuta doar pe fete la tabla pe noi baieti nu prea...Cum sa facem ca David sa ia un 7? Mentionez ca ieitul la tabla ise din evidenta. David nu se prea pricepe. Dar la invatat mai are cum adica sa invete lectia si sa il asculte oral.Si sa citeasca tema(pe care eu fac eu si colegul meu Gaby). Mentionez ca eu si inca 2 colegi(Ady si Gaby) ii facem temele. AVEM NEVOIE DE O STRATEGIE! VA ROG FRUMOS. David are nevoie de ajutor mi se face mila cand il vad ca plange in banca si cand se duce acasa. Dau funda la raspuns fara injuraturi va rog
Categoria este cea mai vizitata de acea am pus intrebarea aceasta.Help!

Răspuns Câştigător
| Sor0N a răspuns:

In trecut am avut si eu problema. cu mate.
1.Roaga un coleg sa il ajute( cel mai bun din clasa la matematica!)
2.Sa incete mai mult.
3.Sa invete mult la un test.
4.Zii sa nu se supere daca nu reuseste din prima! Nimeni nu e perfect.Si matematica nu s-a inventat intr-o zi si nici profesorii nu au devenit profesori peste noapte.
Eu sper ca l-am ajutat!
Dar tu nu trebuia sa ii faci tema!
Ca dadeai de banuit!
Ma refer ca tema era buna si el nu stia nimic!
Sper ca l-am ajutat!
Mult noroc David!
fundita plzz

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat