| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Ma place un baiat, mi-a si spus asta insa eu nu stiu ce sa spun. Eu nu il plac si acum e foarte ciudat cand stau in preajma lui. Am auzit ca vrea sa ma invite "sa iesim" numai noi doi. Dar eu nu vreau. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Să-l refuzi politicos.

| Izabella312 a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Cum fac asta? Ce ii spun?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru Izabella312):

Îi poți spune că nu îl vezi ca pe un iubit, că nu simți același lucru ca și el. Dacă îi vei refuza invitația pe motiv că ești ocupată în ziua respecitvă, va reveni cu aceeași întrebare pentru altă dată, probabil. Cel mai bine ar fi să îi spui ce simți. După asta cel mai probabil nu veți mai fi amici, așa sunt unii, dacă îi refuzi, șterg prietenia cu buretele.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Izabella312):

Pai explica mereu deciziile tale ca sa nu ranesti. Ranesti mult neoferind explicatii. Nu vrei, nu iesi cu el.

| neutrino a răspuns:

Il refuzi politicos, multumindu-i pentru frumoasele lui intentii, dar ii spui ca din motive strict personale nu poti da curs invitatiei lui. Daca este baiat istet va intelege refuzul tau.

| nedeea86 a răspuns:

Cel mai bine e sa fii sincera cu el. Decat sa il lasi sa isi faca sperante... mai bine ii spui.