| malishka93 a întrebat:

..Am nevoie de cit mai multe sfaturi, va rog sfatuitima ce sa fac? Sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate, in tot timpul asta am fost fericiti, am petrecut clipe minunate.De 4 luni eu sunt in Portugalia si au inceput certuri din ce in ce mai dese, a inceput putin sa bea din cauza ca ii este foarte greu si vrea sa ma duc acasa.Imi propune sa ma duc acasa si nu stiu ce sa fac, sa las parintii si acest trai ca sa fiu cu dinsu sau sa mai rabdam putin? ce ma sfatuiti? fiind in locul meu ce ati face? ati risca sau nu? simt ca daca ma duc acasa voi fi din nou fericita.ne iubim si am mai trecut prin multe impreuna, ambii avem 18 ani!

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ai rabdare, nu-l alsa sa-ti afecteze viitorul, stai cu parintii tai ei te ajuta.E matur va intelege asta.Trebuie doar sa astepti, nu merita.esti de abia la 18 ani, acum incepi, mai stai putin langa ai tai.

| Aasdfghj a răspuns:

Daca crezi ca merita si nu iti va da papucii dupa un timp, du-te la el. ai grija ce decizie iei.sa nu regreti mai tarziu:*

| AFR81 a răspuns:

Ramai cu parintii tai...

| Larisa_3441 a răspuns:

Eu spun sa stai cu parintii tai

| Liebe a răspuns:

Parerea mea este ca daca te iubeste cu adevarat mai poate rabda putin dar avand in vedere ca ai 18 ani cred ca esti destul de matura sa faci pasul asta acum it's yout choisewinking