| BalasaOctav a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, i-am spus unei fete ca o plac si ca a-si vrea sa iesim la o cafea sa ne cunoastem mai bine si ea a inceput sa rada... A doua zi am intrebat-o daca i s-a parut ciudat si ea a spus ca da... Faza este acum ca eu pe ea de cand am vazut-o (acum o luna) nu i-am vorbit deloc si mi-am facut curaj sa ii vorbesc acum 2 zile si cred ca am fost prea direct (ceea ce mi-a spus si ea) in sensul ca prima data cand ii vorbesc ii spun ceea ce simt... Intrebarea mea este daca credeti ca nu mai am nici o sansa cu ea sau daca credeti ca mai am, ce a-si putea face sa "imi spal pacatele"... Sau ce a-r trebui sa fac in continuare cu aceasta fata fara sa ma creada un ciudat... P.S. - nu am mai avut o prietena pana acum.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nimic daca crezi ca ai gresit zici ca nu ai fost precaut si trebuie sa inteleaga ca asa e la inceput, iar daca face gat dao in masa prin format verbal

| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea mea este sa incerci, adica sa ii spui simplu ca iti place de ea si s-o rogi sa-ti spuna daca doreste aceasta relatie sau nu.

| LoveSleep a răspuns:

Nu, n-ai nici o șansă cu ea. Ai început prost, "ai căzut" și crede-mă că la nivelul care ești acum n-ai cum să "te ridici".

| ywar a răspuns:

Draguta, daca ii dai un sms cu "a-si" si "a-r", fuge de tine de rupe pamantul. Lasati dracului facebook-ul si invatati limba romana sa o vorbiti si sa o scrieti corect. Daca o sa scrii si altor fete ca vrei sa iesi cu ele la cafea (ce banal!) sigur -sigur te vor refuza si vor face si misto de tine. Fata nu te place! Punct si de la capat...

| grab a răspuns:

Nu stiu de ce nu scrii corect, poate ti-a scapat putin gramatica in generala... una peste alta nu ai facut niciun pacat cu ea, pur si simplu ai fost mai indraznet. las-o pe ea acuma sa traga la tine daca te-o placea.

| XDeDeX a răspuns:

Buna sfatul meu e sa nu fii atat de direct unele fete au reactii ciudate poate nu se astepta la asa ceva.....incearca sa te apropii ca prieten apoi ca si iubit vezi ce ii place si ce nu cum se poarta cu cei din jur etc trebuie sa aveti ce vorbii sa aveti ceva in comun alfel nu se poate. Spor happy

| BalasaOctav explică:

... faza cu gramatica, da, ma cam bate, in apararea mea era frig afara si mi-a tremurat mana pe tastatura de la telefon big grin, in rest va multumesc pentru sfaturi si mai astept big grinwinking

| BalasaOctav explică:

Eu nu m-am referit la fața mea, eu am intrebat daca am gresit si daca da, cum sa fac sa repar ceea ce am stricat...