| GicaGheorghe a întrebat:

am nevoie si eu de un sfat.Decii sunt cu prietena mea de 1 luna jumate si en intelegem ff bine. Pot sa zic chiar ca o iubesc din toata inima.Asa...intr-o zii am iesit afar a cu mai multi prieteni si normal am chemat-o si pe ea.Sii o fata(cea mai buna prietena a mea pe care o cunosc de al gradinita) a vn plangand deoarece se despartise de iubitul ei.Si a vn si ma strans pe mine in brate.Binenteles ca n-am dato la oparte sau nu i-am zis nimic am lasat-o sa se descarce.Si chiar atunci a aparut si iubita mea care nea vazut si a crz ca o insel(ea nea vz de la coltu strazi cam 300-400m). si acum incerc sa dau de ea incontinu sa-i explic situatia dar pe mess nu-mi raspunde la telefon desemenea in oras evita sa am vada.Cum pot sa fac sa dau de ea?

Răspuns Câştigător
| H2suc a răspuns:

Eu in locul tau masi duce la ea acasalaughing
Daca nu iti sta in fire si daca crezi ca iese urat nu o fa, eu sunt mai nebun de felul meu, dar poate fi si asta o solutie...arata interes, acum serios care ar faceo? deci are avantaje... daca chiar simti ce zici, merita.

| GicaGheorghe explică (pentru H2suc):

Auzi sa stii ca si eu sunt mai nebun asa de fire mea dar la ea acasa nu mai merg in viata mealaughingAm fost odata si ne-a prins taicasu in camera si debea am scapat de acololaughing taicasu e mai sever nu o prea lasa sa umble cu baieti si din astea. Orcum mersi pentru sfat cred ca aflu cand e taicasu de servici si ma duc atuncihee hee

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trimite i un mesaj pe telefon si explica i cum stau treburile, daca nu iti da niciun semn dupa aceia mai trimite i pana ce se satura si iti raspunde

| mfbluu a răspuns:

Incearca mai multe metode, gaseste`o pe cea mai buna :
1.sa o suni de pe alt numar de telefon asa nu va sti cine e si va raspunde si ai avea ocazia sa-i explici
2.sa ii postezi pe Fb sa vada toata lumea sau sa ii trimiti un mesaj privat.dar te sfatuiesc sa ii postezi sa vada toti...
3. sa ii trimiti un sms, dar sa nu o strresezi
4.sa pui pe cineva sa vorbeasca
5. BAFTAwinking

| Metempsihoza a răspuns:

Roag-o pe tipa sa-i explice happy si nici cateva lacrimi nu strica

| GicaGheorghe explică:

Mda i-am dat mesaj sa-i zic dar nu vreau sa par asa disperat dupa ea incat sa-i dau 30 mesaje cu acelasi text. Dupa o sa creada ca sunt innebunit dupa ea si ca o sa fac numai ce vrea ea. Fetelor voi ce ziceti?

| KraddyQ a răspuns:

Cauta alta ...

| eandopuncttk a răspuns:

1. te duci la un magazin
2. cumperi o lama sau doua (dupa caz)
3. te duci la fata la usa
4. te tai
. daca nu iti raspunde si nu mai taie lama o poti folosi pe a doua
succes

| cobra207 a răspuns:

Du-te la ea la usa cu un buchet de flori si explica-i situatia

| Diana_Didii_1998 a răspuns:

Mai asteapta cateva zile pana se linisteste. Apoi, poti sa incerci sa o suni din nou si daca chiar te iubeste, iti va raspunde.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Diana_Didii_1998):

Sunt de acord cu tine!
Acum e derutata de ceea ce a vazut. Nu vrea sa vorbeasca cu tine pentru ca se simte mintita, tradata. Peste cateva zile insa va incepe sa aiba indoieli, sa vada ca unele lucruri nu se potrivesc si, cu siguranta, va dori sa discute cu tine, sa lamuriti situatia.
Nu insista prea mult! Doar atat cat sa se observe ca te doare indiferenta ei.