| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie urgent de ajutorul vostru!
Este vorba despre o fata am copilarit cu ea am fost foarte apropiati.Acuma nu stiu cum m-am indragostit de ea dar cand ma intalnesc cu ea nu pot sa gasesc un subiect de vorbit nu stiu ce sa ii spun.Cum sa incerc sa o fac prietena mea cand nu pot nici macar sa vorbesc cu ea, nu as suporta sa o pierd in fata altuia ce sa fac sa ma apropii de ea sa pot vorbii cu ea?
Va rog spundetimi repede dau funda!

Răspuns Câştigător
| DragosMentol a răspuns:

Pei cu siguranta daca nu vorbesti cu ea o vei pierde, gandind logic.Pei cum o cunosti din copilarie. spune-i ca o placi,ca te-ai indragostit de ea si ce mai vrei tu,explica-i ca de cand s-a intamplat ti se imbarliga limba si nu mai sti ce sa-i vorbestilaughing, fi sincer pentru a avea ce vorbi, pentru ca daca te legi de fatul ca sa nu spui ceva ce ar face-o sa se indeparteze de tine normal ca te blochezi si astfel tot o faci sa se indeparteze pentru ca nu vorbesti cu ea.Nu-ti fie frica de raspuns,ea e prietena ta din copilarie va intelege,las-o un timp sa se gandeasca, daca nu-ti da o aprobare ca si ea te place sau chiar si asa nu-ti fie teama de ce se va intampla in urmatorul minut pentru ca din aceasta cauza nu mai sti ce sa vorbesti, deoarece ti-e frica ca prin ce vei spune o va indeparta.

Am ajus sa cunosc mintea omului (si al baietilor si fetelor) atat de bine.chiar daca crezi ca nu e bine ce-ti spun crede-ma ca asa este,pentru ca o spun din proprie experientalaughing,si observ de cand stau pe TPU ca tot ce am patit eu,au patit si multi altii.

Asa. dupa ce te-am ametit cu filozifia mea iti dau sfatul direct si clar:

Du-te la ea,spune-i ca o placi.

Incepe asa:

Heyu ce faci?
Ea:Bine (to be continued)
Ai observat ca de la un timp sunt cam tacut whistling
Ea: da asa e,dar din ce motiv
Tu: Pei vezi tu.

Intelegi ce vreau sa-ti spun.

Hai bafta multa si fa ce ti-am propus, altfel acea temere a ta se va adeveri, o va lua altul.

Craciun Fericit!

| MarianWLF a răspuns (pentru DragosMentol):

Mersi mult frate acum e a mea chiar m-ai ajutat mersi inca odata te pricepi sa dai sfaturi si craciun fericit si tie:X!

| DragosMentol a răspuns (pentru MarianWLF):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutortongue stiam ca va merge pentru ca tot ce spun am facut si eu, nu e doar un simplu sfat e mai mult un ghidhee hee Merry Christmas 4 all!

4 răspunsuri:
| andrei333 a răspuns:

Mai spune-i ca vrei sa vorbesti cu ea. si dupa aia povestestei ce ai facut canva (poti sa inventezi ) si dupa aia intrebo ce a facut si ea. apoi dai lovitura.

| MarianWLF a răspuns (pentru andrei333):

Intrebarea am pus-o de mult timp dar multumesc de raspuns oricum am rezolvat-o baiatul de mai sus m-a ajutatwinking
Te salut!