| Selim1998 a întrebat:

SALut TPU. Am o colega cu care ma cunosc de ceva ani, de 2 luni incoace a inceput sa imi placa de ea, acum cateva zile si-a dat seama ca o plac, dar ea a spus ca ma iubeste doar ca pe un prieten, dar mereu ma pupa pe gura si ma ia in brate..intrebarea mea este: Ce pot sa fac sa ma placa? In fiecare zi o conduc acasa, vorbim zilnic..etc? Am nevoie de ajutor o plac mult

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Fa ce faci acum, deocamdata nu poti avea mai mult. Chestia cu prietenul este un refuz politicos.
Fii interesant, destept, de ajutor si de incredere. Fa-o sa vorbesca despre ea, ii va face placere iar tu poti sa afli unde o poti invita si poti sa citesti cate ceva ca sa poti sustine o discutie interesanta despre preocuparile ei. Ofera-i din cand in cand cate un trandafir rosu, chiar si fara un prilej. Fa-i mmici cadouri de ziua ei, de Valentine's etc. Fa-i complimente dar foarte discrete.
Incearca sa vorbesti mai des cu alta fata, dar fara pupat s brate, s-ar putea sa observi un pic de gelozie.
Si fii deschis daca apare alta fata pe care s-o placi, sansele de a iesi din friends zone sunt mici de tot.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Pup-o si tu pe ea, dar de mai multe ori.