| xAnonymous a întrebat:

am o dilema in dragoste.Am 15 ani.Acum ceva timp m-am impacat cu fostul meu prieten.In rma cu 2 saptamani el a plecat la Bucuresti ca sa se opereze pentru a putea merge din nou si s-a intors acum 2 zile.De atunci nu am vorbit deloc,la telefon, mesaje, pe messenger nimic.Nu pot da de el.Aseara Am primit un mesaj de la el spunandu'mi ca eu merit pe cineva mai bun nu un hidos ca el care nu poate nici sa stea in picioare.Si i'am raspuns ca pentru mine nu conteaza cum arata el si chestii.dar nu mi-a raspunss...sa cred ca s-a terminat? Sa ma incerc sa vorbesc cu el?

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Lasa-l in pace cateva zile. intelege ca el nu se simte bine si e dezamagit de el si ca pentru moment nu vrea sa vada aceasta dezamagire si in ochii altora (chiar daca ea nu exista la tine... el este subiectiv si el e nemultumit de sine nu va crede ca altcineva e multumit). sper ca ai inteles ce am vrut sa-ti spun.

daca vrei poti doar sa-i spui ca-l iubesti f mult asa cum e, ca e un om minunat langa care iti doresti f mult sa fii si ca ai sa-l astepti pana va considera el ca meriti atentia lui.

7 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Persoanele care au probleme cam majoritatea sunt dificile.Mai lasa-l 2-3 zile sa se linisteasca si incearca sa vorbesti deschis cu el si sa-i spui ca tu il iubesti!(mai bine sa nu-i amintesti de problema lui sa-i spui ceva de genul "te iubesc asa cum esti"). Succes, te pup!

| VladGH a răspuns:

Sigur, incearca sa vorbesti cu el. Presupun ca este distrus si descurajat.

| DiazAndreea a răspuns:

Persoanele care au asemenea probleme au moralul la pamant si li se pare ca totul s-a terminat ca nu se mai poate face nimic si ca el te trage inapoi ca cu el nu poti face nimic. am fost in aceeasi situatie ca tine si sunt in continuare dar lupt in fiecare zi si nu o sa ma dau batuta niciodata.trebuie sa i vorbesti frumos sa ii spui ceea ce simti ca vrei sa il vezi e dreptul tau sa decizi ceea ce iti doresti daca vrei sa ramai cu el asa cum este sau nu

| NoisyDream a răspuns:

Vorbeste cu el si explice-i ca aspectul fizic nu conteaza si ca il iubesti pentru ceea ce e. Spune-i ca frumusetea unui om e in sufletul acestuia si bafta! Il inteleg si pe el ca se simte prost se simte o povara dar asta nu e un motiv de despartire spune-i ca il iubesti si ca esti alaturi de el orice ar fi! Succes!

| Mytsaa a răspuns:

E normal sa se simta asa o perioada.Tu nu trebuie decat sa nu-i amintesti de problema pe care o are si sa-i oferi cat mai muta dragoste si incredere in el.Arata-i ca nu te deranjeaza problema lui, nu incerca sa-l ajuti mereu, nu vrea sa vada ca toti stau in jurul lui asteptand sa-l ajute.

| EJxJtK a răspuns:

Ar trebui sa.i mai trimiti mesaje,sau sa.l suni si sa.i zici cat de important este el pentru tine. Daca stii unde locuieste,poti merge la el pentru a.i spune asta daca chiar il iubesti. Spune.i ca nu iti pasa de aspectul exterior,ci de cum este el in interior,si spune.i toate calitatile lui morale (de ex: sensibil,tandru,atent,te face sa te simti iubita,amuzant, are simtul umorului etc...le stii tu mai bine)si apoi spune.i ca sunt multe persoane care patesc accidente (sau au probleme din nastere, depinde cum e la el) si nu trebuie sa se ingrijoreze. Daca tu il iubesti, spune.i cat mai sincer, saruta.l si spune.i ca n.o sa.l parasesti niciodata pentru nimeni si nimic in lume. Sper ca te.am ajutat macar putin.

| Denudeny a răspuns:

Parerea mea e sa incerci sa-i explici ca el e cel mai important pentru tine.Sa-i spui ca vrei sa fii cu el pentru. totdeauna si ca il iubesti enorm, ca nu vrei sa il pierzi si ca el e perfect pentru tn....Trimite`i mesaje peste tot, pe telefon, facebook, messenger, twiter, skype...pana ce isi va da seama. Funda? big grin