| xAnonymous a întrebat:

^_^, am 15 ani.Acum un an am fost impreuna cu un baiat, totul a mers bine la inceput cateva luni dar a aparut ceva intre noi.Un tip s-a bagat si l-a intors pe prietenul meu impotriva mea.Mentionez ca prietenul meu este foarte naiv de fel dar el are o problema grava de sanatate, nu poate merge dar nu imi pasa de asta.Ei bine tipul ala care s-a bagat il ajuta cu banii.Parintii prietenului meu sunt despartiti si plecati in alte tari iar el sta cu bunica. Dupa 5 luni cand am fost impreuna ne'am despartit.Imi era dor de el dar am trecut peste.N'am mai vorbit mult timp.In timpul acela eu am devenit prietena altui baiat.Fostul meu s-a impacat cu mine ca si amici.Peste un timp iubitul meu din prezent si cu mine ne'am certat pentru ca ma ignora.L'am dat uitarii si m-am apropiat ca si prietena de fostul meu.Acum cateva zile i'am spus ca il plac, chiar simt ca inca il iubesc, nu imi pasa ca are probleme de sanatate.Cand i'am zis ca il iubesc nu a spus nimic, pur si simplu a oftat si nu a mai zis altceva.El e cu alta fata care nu o mai place.Am vorbit cu un coleg care e prieten cu fostul meu care il plac si colegul meu mi-a spus ca baiatul inca ma place.dar nu ma abordeaza si eu nu pot insista.voi ce credeti ca as putea face?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Laura_1995 a răspuns:

Sunt de parere ca inca te place dupa cum ai spus ca a oftat cand tu i-ai zis ca il mai iubesti. Apropie-te de el si vezi ce se intampla. Vorbeste cu el deschis despre asta si daca nu va fi sa fiti impreuna stai deoparte caci mai mult rau iti fac, insa nu renunta acum. Incearca pana vei fi sigura ca numai ai nicio sansa

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să lași baltă relațiile la 15 ani că nu îți fac bine.

| h3r a răspuns:

Eu zic să-i lași pe toți.

| Crisss22 a răspuns:

Pai pur si simplu, trebuie sa porti o discutie cu el urgenta. Adica. trebuie sa faceti ceva, daca va iubiti amandoi. Pana la urma va trebui sa ii spui chiar tu asta, daca el continua astfel si nu iti zice nimic. Trebuie sa faci ceva pentru ca apoi o sa il pierzi definitiv si nu cred ca o sa iti convina. Mult succes si sper ca ai sa reusesti:*.