| Qweerrrtttyyy a întrebat:

Astazi am facut sex cu partenera si am folosit Durex Extra Safe. Si la final, dupa ce mi-am dat drumul si am scos-o am observat un lichid gelations transparent pe prezervativ. Am pus pe deget si nu mirosea a sperma, nu mirosea a nimic. Poate fi sperma, lichid de la partenera sau lubrifiant? Sunt foarte speriat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Secretia lichida cu aspect gelatinos, care era lipita de partea exterioara a prezervativului a reprezentat un posibil amestec (mix) de 2 sau chiar si 3 secretii care pot coexista in vagin in momentul in care este intretinut un act sexual placut si cu efect de mare satisfactie pentru partenera ta. De regula in vagin in timpul actului sexual pot sa existe in acelasi timp : secretia normala adica leucoreea, mucusul cervical (fertil sau infertil) si lichidul lubrifiant care este produs pe perioada timpului de sex efectiv. Sanatate!

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Daca ai folosit protectie, corect aplicata si care nu s-a rupt sau deteriorat in orice fel, e imposibil sa ramana insarcinata si nu, nu a au fost spermatozoizi.

| Qweerrrtttyyy explică (pentru Plato):

Asta ma interesa. Stiam ca spermatozoizii sunt albi.

| Florinaex2 a răspuns:

Iubita ta fiind uda in timpul actului sexual ti-a lubrifiat prezervativul pe din afara. Bafta

| Qweerrrtttyyy explică (pentru corbulalbrosu):

Deci nu am de ce sa imi fac griji?

| Adry05 a răspuns:

E secretia ei, o elimina vaginu cand se excita ca sa fie penetrarea usoara si sa n-o doara.
Si alea sunt date cu putin lubrifiant deci posibil un amestec intre cele 2.
Daca nu curgea ce era in prezervativ nu e spart.