| Galiutza a întrebat:

am o intrebare va rog fara misto'uri, daca se beau multe pastile (oricare ar fi) se poate ajunge la deces? sau doar la intoxicatie? doar din curiozitate caci aud ca multi mor din cauza la supradoza de pastile.Scuzati categoria

6 răspunsuri:
| razvan1305 a răspuns:

Supradoza presupune nivelul de la care corpul tau nu mai face fata unui anumit lucru...DE exemplu o supradoza de droguri e atunci cand corpul tau nu mai poate procesa respectivul drog si da, se poate ajunge la deces in cazul unei supradoze.aici depinde si de organismul fiecaruia

| ALeXsSaY a răspuns:

Sincer, cam da., Acum depinde si de care, plus ca unele au concentratii imi mari de substante nocive.de exemplu Aulinul provoaca decesul inca de la o prima doza de un comprimat-2. Dar altele ucid doar daca sunt luate in cantitati f mari big grin (vreo 20 de comprimate)

| DragonRO a răspuns:

Aicea depinde si ce pastile iei. Poti face o intoxicatie, Poti lua numai o pastila si poti muri. daca vrei iti vand eu una costa 60 euro mori in chiteva secunde 1 adormii 2 morii in somn.

| noName31020 a răspuns:

Da exact...se poate ajunge la deces o data a aparut la televizor ca o mama si-a omorat fiica din cauza unei supradoze de pasile (P.S Pastilele erau somnifere)

| DeathLord93 a răspuns:

90% se poate ajunge la deces
10% nu se stie este marja de eroare aici depinde si de ce fel de pastile au fost inghitite

| adelyna345 a răspuns:

Pai depinde ce fel de pastile. poti lua antibiotice cu alcool care pot duce la deces.dar poti lua si pastile care, cand bei alcool nu patesti nimic.acum depinde si de cate pastile iei...