| ray_1368 a întrebat:

6 pastile de algocalmin se poate numi supradoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fiindca pot determina insuficienta hepatica acuta.

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Daca le iei pe toate odata atunci 100% DA e o supradoza.

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Mie mi-se pare destul de grava situatia.adica ai vazut si tu ca nu se mai da algocalmin decat cu reteta.si mai ales ca ai luat 6 in mai putin de o ora.

| semix a răspuns:

Salut. depinde ce toleranta ai deja. greutatea corporala... dar sugerez sa nu.ți descoperi limita. bafta big grin

| jonny_2743 a răspuns:

Da,ar trebui sa consuti/consulte un medic cel ce a luat 6 pastile.ai grija de sanatate

| Kid_4219 a răspuns:

Pe zi...da. Pe saptamana (1 in fiecare zi)...nu.

| ray_1368 explică:

Au fost luate in mai putin de o ora

| redz a răspuns:

Da ce vrei sa te sinucizi?
daca:da nu prea ajung ia si tu un pumn sau 20 ca sa fi sigur
daca:nu nu se poate numi

| alexutzuuify a răspuns:

Eu am luat 20. laughing.si nu am patit nimic.:X.adica asa cred.:X