| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Am 19 ani si nu am avut niciodata o prietena (si nici nu cred ca voi avea prea curand). Problema este ca am ramas fara prieteni si chiar nu stiu cum as putea intalni daca nu am viata sociala. Urat nu sunt... am 2.04m + sunt si bine facut, deci nu asta e problema (o fosta amica mi-a zis ca daca as vrea as putea sa am orice fata doresc), dar cum sa am daca nu mai am nicio viata sociala? Si in plus sunt extrem de timid cu fetele. Ceva sfaturi cum sa imi fac si eu o prietena avand in vedere situatia mea? Multumesc anticipat, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ti-ai raspuns singur la intrebarea: daca incepi de ai viata sociala, vei avea si prietena!
Uite, eu sunt una din milioanele de femei care mi-au placut barbatii foarte inalti si mi-am luat un sot de peste 1.90m desii am doar 1.70.
Pe vremuri, sotul facea sport de performanta si avea in echipa numai tipi inalti, din care 2 tipi de peste 2 metrii. Ambii tipi si-au gasit sotii superbe, si ciudat, dar amandoua sunt minione, adica sub 1.60m, dar niste papusele de dragute si gingase.
Personal, nu vad chiar nici un fel de problema aici, ar fi fost o problema mare daca erai foarte mic de statura, dar tu chiar ai ocazia sa intalnesti orice masura de fata doresti.Trebuie doar sa iesi din casa si sa privesti in jur!
Uite, ti-as sugera sa incepi sa-ti faci veacul pe la cluburile sportive de volei, handbal, baschet, caiac, acolo gasesti fete foarte inalte daca tii mortis sa fie din cele inalte!
Fa-ti un obicei sa mergi la meciurile lor si la un moment dat, sunt convinsa ca vei pune ochii pe vreuna.
Uita-te la fratii Chiuhulescu, Roxana are 1.92m iar Felix 2.02m, amandoi casatoriti, fericiti si cu copilasi frumosi.

Ii cunosc personal pe amandoi si pot spune ca au avut o gramada de prieteni inalti si mai putin inalti.

4 răspunsuri:
| AlinSiAtat a răspuns:

Am fost ca tine, viata mea s-a restartat cand m-am apucat de sala de forta. Acolo am cunoscut oameni, IRON BROTHERS si viata mea sociala a inceput sa exista. Pe langa asta, ai incredere in tine, inaltimea e un avantaj, un baiat inalt are mereu succes mai mult decat un baiat scund, confera incredere femeilor. Eu am 1.78, te urasc laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oho, stai așa prietene, că m-ai aprins la 2.04m, cum ai tu norocul să ai înălțimea aia, și eu ghinionul să am doar 1, 74m? Contează ce gen de tipe cauți, dacă vrei fete neserioase găsești imediat în orice bar/club. Dacă vrei fete în care să ai încredere, atunci ai nevoie de o viață socială.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Nu e vorba de funda, in ziua de azi e greu să te împrietenești cu o fata! Tot în aceeași situație sunt si eu si băieți de la scară toți avem peste 27 de ani suntem singuri de ani de zile, asta e realitatea oamenii reci

| Creciun_Olga_1994 a răspuns:

Poate eu o sa fiu prietena ta