| ZzUzZuMew a întrebat:

imi place mult de un baiat care este unpic timid...problema este ca el are o prietena si eu nu stiu ce sa fac ca sa-i atrag atentia...cum as putea sa fiu cu el, avand in vedere ca aproape toate fetele din scoala il plac?! ar fi OK deca m-as duce pur si simplu sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| Elly213 a răspuns:

Ce urat din partea ta.straight face

Daca are prietena nu ar fi frumos sa il desparti de ea.straight face

Asteapta sa se desparata ei singuri dar tuh intre timp imprieteneste-te cu el, vorbiti mult, radeti impreuna si atunci cand se vor desparti fii alaturi de el.happy

Si poate va ajunge sa te placa.smug

Succes!

P.S:Nu-i desparti tu pentru ca stii cum se zice-->Ce tie nu-ti plpace altuia nu-i facetongue

2 răspunsuri:
| alin a răspuns:

Nu...ar fi frumos sa nul desparti de prietena sa.
asa ca asteapta sa vezi cum mai decurg lucrurile si sa te imprietenesti cu el fiindca un prieten la nevoie se cunoaste.

| BoomBoomToxic a răspuns:

Buna! Eu zic ca atunci cand il vezi sa ii spui ca ai vrea sa vorbesti cu el intre 4 ochi cand poate.atunci can o sa va intalniti intre 4 ochi sa ii spui ca ai inceput sa simti ceva pentru el si ca ai inceput sa-l placi.si il intrebi daca iti poate acorda o sansa sau ceva d genu.vezi tu ca nu iti pot spune eu ce sa zici exakt.Improvizezi i tu