| DjDey a întrebat:

Am o mare problema si anume nu stiu cum sa abordez o fata. De exemplu in weekendul trecut am fost la un club si acolo era o fata pe care am intalnit-o si acum 3 saptamani si am dansat cu ea dar nu am vorbit deloc. Data asta cand am intalnit-o din nou ea se tot uita la mine, am dansat din nou cu ea si la un momentdat ea s-a pus jos si m-am pus langa ea dar nu stiam ce sa vorbesc cu ea. Sunt sigur ca daca aveam ce sa vorbesc cu ea o combinam pentru o seara pentru ca tot timpul imi cauta privirea, tot timpul se uita in ochii mei si zambea. Imi puteti spune si mie ce as putea vorbi cu o fata? De multe ori pe facebook nu intru pe o fata care imi place deoarece mi-e frica sa nu ma fac de rusine si dupa sa rada de mine pe strada daca ma vede. Am intrat de cateva ori pe cateva fete vorbeam putin dar dupa nu stiam ce sa mai ii spun. Credeti ca ar trebui sa nu fiu asa rusinos? Sincer nu vreau sa ma fac de ras si sa ma povesteasca in grupul lor de prietene ca nu stiu vorbii cu o fata.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu sti sa agati fete, regula no 1 cand esti in club si vrei sa abordezi o fata, cumparai bautura bea cu ea ai sa vezi ca incet de deschizi si dezinhibi si veti vorbi non stop

| ksuper31 a răspuns:

Hai sa-ti spun de un experiment pe care-l faceam acum un an: ma duceam la fete aletorii, in autobuz sau pe strada si le spuneam ca sunt dragute. De fiecare data cand ma gandeam la cum o sa decurga toata chestia, ce va spune si cum va reactiona, totul mergea nasol, ma blocam si era janant. In schimb, daca mergeam la ele direct, fara sa ma gandesc inainte, totul venea de la sine, totul era mult mai usor. Incearca si tu asta cu prietena ta! Nu te gandi inainte la ce sa-i spui, sa nu planuiesti nimic! Cand o vezi doar vorbeste cu ea si totul o sa vina de la sine. Intreab-o ce face, cum se simte, ce parere are despre, daca ii place, ce muzica asculta, ce filme ii plac. Apoi poti sa o intrebi si cum o cheama, daca vrei.
Sa ma scot: Eu nu le abordam in totalitate, doar le spuneam ca sunt dragute pentru a se simti bine. Imi place sa apreciez frumusetea.
Succes!

| badearazvan a răspuns:

Cand te mai duci in club dai cateva shoturi inainte dar nu prea multe si sa nu vorbesti prostii