| pacseby a întrebat:

am o mica dilema: sunt indragostit de o fata superba si ne iubim foarte mult! simt ca pe zi ce trece sunt tot mai topit dupa ea si ca mi-e tot mai draga. problema este diferenta de varsta (de 5 ani diferenta mai exact) eu sunt cel mai mare si nu stiu cum sa le explic parintilor despre ea, sau cum sa procedez sa fiu privit mai bine de catre parintii fetei, pe care evident nici nu-i cunosc. o iubesc f f f mult si nu vreau sa o pierd din vreo prostie din cauza varstei si a parintilor. aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| jordan210cm a răspuns:

5 ani este chiar aproape ideal, poate sunteti adolescenti voi acum sau mai mici de atat ca sa va data seama, eu sunt sigur ca daca eveti argumente credibile ca va iubiti parinti vostrii fiind maturi si avand o perspectiva diferita asupra varstei vor intelege!

2 răspunsuri:
| HahahaAb a răspuns:

Frate daca pe al meu nu-l deranjeaza sh st 8 ani intre noi, el e mai mare ca mine...nu'l intereseaza ce zic parintii lui (adica beneh e major) dar nici tie n'ar trebui sa-ti pese. Parintii mei nu au stiut cati ani are la inceput sh dupa a fost ok...

| Shiro_9088 a răspuns:

Sa stii ca varsta NU CONTEAZA, important este ca va iubiti! Daca cineva nu va lasa sa fiti impreuna inseamna ca nu-s normali.Deci daca zici ca va iubiti nu trebuie sa va pese de ceilalti, bucurativa de sentimentul acela minunat pe care nu oricine il are, sa stii ca e rar cand intr-un cuplu aman2 se iubesc foarte mult... Eu zic sa le explicati perintilor fetei cat de mult va iubiti si sa va lase sa fiti fericiti impreuta.Eu sunt extrem de bucuroasa pentru voi si va urez sa va iubiti pentru tot restul vieti, sa va iubiti si in rai, PE VEEEECI! >big grin